Xiaomi 100W wirless charger
شیائومی از شارژر بی سیم 100 واتی رو نمایی کرد

شیائومی از شارژر بی سیم جدید 100 واتی خود رو نمایی کرد. این شارژر از هر جهت با شارژر قبلی 80 واتی شیائومی یکسان است. شارژر 80 واتی سال گذشته رو نمایی شد. و به مدت نسیتاً طولانی نیز در ردیف فروشگاه های مختلف جا خشک کرد. طراحی این شارژر کمی متفاوت از نمونه ی اولیه ای بود که شیائومی معرفی کرده بود. طراحی به کار رفته برای شارزر بی سیم 80 واتی در شارژر 100 واتی نیز تکرار شده است. با دیجی بروز همراه باشید تا جنبه های مختلف این خبر را واکاوی کنیم.

Xiaomi 100W wirless charger

طراحی و ویژگی های اصلی شارژر جدیدی شیائومی

طراحی به کار برده شده در شارژر جدید 100 واتی شیائومی به کاربر اجازه می دهد که گوشی خود را به هر شکلی از جمله افقی و عمودی، به ایتن شارژر متصل کند. اصلی ترین تفاوت بین دو مدل 80 واتی 100 واتی در رنگ بندی این دو شارژر است. به طوری که شارژر 80 واتی با رنگ مشکی و رگه های سفید و طوسی به بازار عرضه شده بود. در حالی که شارژر 100 واتی جدید با رنگ مشکی و رگه های طلایی به بازار عرضه شده است.

تکنولوژی به کار رفته در درون این شارژر شیائومی اما به نظر تغییری پیدا نکرده است. مدل جدید نیز کماکان از تکنولوژی شارژ Qi پشتیبانی می کند، و دارای طراحی سیم پیچی دوگانه است. درون این شارژ یک فن داینامیک قرار داده شده، تا تنها در مواقع ضروری و افزایش دمای شارژ شروع به کار کند. ویژگی های موجود در این شارژر نیز بی سیم به این شکل است:

شارژر بی سیم 100 واتی شیائومی دارای یک لایه ی حفاظتی کالیبره شده جدید است. این لایه ی حفاظتی بر روی لایه های حفاظتی ولتاژ و دما قرار داده شده است. به مانند مدل قبلی در شارژر جدید شیائومی نیز از یک لایه تشخیص جسم خارجی استفاده شده است.

Xiaomi 100W wirless charger

اما سوال اصلی در این بین این است که چرا شیائومی زحمت طراحی و ساخت یک شارژر بی سیم 100 واتی را به خود داده است؟ پیشرفته ترین محصولات شیائومی که از شارژر بی سیم پشتیبانی می کنند، گوشی های Mi 11 Ultra  و Mi 11 Pro می باشند. که هر دو از شارژ بی سیم 67 واتی پشتیبانی می کنند. گوشی جدید پرچمدار شیائومی، یعنی Mi mix 4 نیز از شارژ بی سیم 50 واتی پشتیبانی می کند. تمامی این گوشی های شیائومی ذکر شده به راحتی به وسیله ی شارژر بی سیم 80 واتی پوشش داده می شوند. شارژر بی سیم 80 واتی برچسب قیمتی پایین تری را نیز تجربه می کند. پس دلیل رو نمایی از شارژر 100 واتی چیست؟ آیا شیائومی قصد رو نمایی از محصول جدیدی را دارد؟

سخن اخر

شیائومی علاوه بر افزایش توان شارژ دهی شارژر بی سیم خود، سعی داشته چند تغییر محدود دیگری در جهت افزایش بهره وری این شارژر انجام دهد. با تمام این تغییرات و پیشرفت ها شیائومی در نظر دارد که در تاریخ 16 آگوست فروش شارژر جدید را در چین شروع کند. برچسب قیمتی که برای این شارژر در نظر گرفته شده نزدیک 599 یوان چین می باشد. که معادل 92 دلار است. هنوز شیائومی سخنی از فروش سراسری این شارژر به میان نیاورده است. همچنسن بیستی به ین نکته نیز اشتره کرد که  شارژر بیسیم جدید شیائومی در داخل جعبه ی خود یک شارژر سیمی 120 واتی، به همراه یک کابل سیمی 6 آمپری را نیز جای داده است.