سیر تا پیاز ماینینگ و ارز های دیجیتال (قسمت اول)

سیر تا پیاز ماینینگ و ارز های دیجیتال

ارز های دیجیتال در حال حاضر بسیار محبوب هستند. طی سال های گذشته به حدی از این ارز های دیجیتال و ماینینگ صحبت شده که حتما استخراج یا ماین کردن ارزهای دیجیتال به گوشتان خورده است. ولی حتما این سوال برایتان پیش آمده است که چرا این ارز های دیجیتال ارزشمند هستند؟ چرا اصلا به آنها تا این حد بها داده می شود؟ و چرا سعی بسیاری از علاقمندان به این حوزه به استخراج این ارزهاست؟ ولی سوال های اصلی اینجاست:
از چه راه هایی می توان ماینینگ ارز های دیجیتال را شروع کرد و برای انجام آن چه تجهیزاتی را نیاز داریم و اینکه تا چه حد این کار سود آور است؟
در این مقاله می خواهیم تا به شما ماینینگ و سیستم آن را نشان دهیم و آن را به صورت کامل توضیح دهیم. همچنین قرار است تا روش ماین کردن را به شما آموزش دهیم. پس اگر به فعالیت در این حوزه هستید پس با ما همراه باشید.

منظور از ماینینگ چیست؟

ماینینگ به معنی لغوی برابر استخراج است. ماینینگ یکی از مهم ترین عناصر بازار ارز های دیجیتال مانند بیتکوین است. می خواهیم فرای کلیشه ها و به زبانی ساده این مقوله را به شما معرفی کنیم.
برای شروع قطعا می دانید که میزان معادن ما محدود هستند و برای رسیدن به مواد معدنی معدنچی ها در حال تلاش هستند. معدنچی ها با سختی و مشقت در حل کندن معادن برای رسیدن به مواد معدنی (عموما گران بها) هستند. در بازار ارز های دیجیتال هم همین رویه در حال انجام است. برای استخراج بیت کوین ها یا دیگر رمز ارز ها نیازمند هزینه کردن برای استخراج آنها هستیم. هزینه ی این کار برق و انجام محاسباتی است که ماینر شما که همان رایانه ی شماست هستند.

سیستم استخراج ماینینگ چگونه کار می کند؟

بیت کوین برای اینکه بتواند غیر قابل نفوذ و ایمن باشد نیازمند استفاده از یک سری الگوریتم ریاضی پیچیده است. این مسئله ها به دلیل پیچیدگی زیاد قابل حل کردن بر رو کاغذ نیستند. نتیجه این می شود که نیازمند یک کامپیوتر هستیم که بتواند این مسائل را پاسخ دهد. در صورت انجام این محاسبات پاداش برای انجام این کار درنظر گرفته می شود.
انواع ماینینگ چگونه انجام می شود؟
اخیرا الگو های متفاوتی برای تائید تراکنش ها در محیط بلاکچین مطرح شده است. انواع مختلفی از روش های ماینینگ نیز به همین منوال ساخته شده است. در ادامه به مهمترین و اصلی ترین روش های ماینینگ خواهیم پرداخت.

ماینینگ بوسیله ی CPU

اولین نوع ماینینگ بوسیله ی CPU و کارت گرافیک در دستگاه های خانگی یا ریگ های دست ساز است. برای ماین کردن از این طریق به کمترین میزان هزیننه نیاز خواهید داشت. از مزایای این روش این است که نیازمند به فضا و برق کمتری هستید. همچنین استفاده از این نوع دستگاه ها برای ماین کردن نیازمند قطعات بسیار ارزانتری هستید. روش انجام این روش را در ویدیویی که برای شما تعبیه کرده ایم خواهید دید.
کارت های گرافیک برای انجام پردازش های سنگین و پیچیده طراحی شده اند. پس برای انجام محاسبات ماینینگ نیز می توان به آنها اتکا کرد. شما می توانید کارت های گرافیک زیادی را برای این کار انتخاب کنید. ولی انتخاب یک کارت گرافیک بهینه نیازمند اطلاعات قبلی است که می توانید در وبسایت دیجی بروز این کارت گرافیک ها را خریداری کنید.
در ادامه به انواع روش های دیگر و ساخت ماینینگ در خانه خواهیم پرداخت. برای اطلاع از ادامه ی این مقاله دیی بروز را دنبال کنید.