تولید پلی استیشن 5
سونی تولید پلی استیشن 5 را کاهش داد

سونی تولید پلی استیشن 5 را به دلیل مشکلات قطعات و لجستیک کاهش داد

همه‌گیری COVID-19 زنجیره تامین محصولات را در میان بیشتر صنایع مختل کرده است. اما برخی از صنایع بیشتر از سایرین  اختلال در تولید محصولات را احساس می‌کنند. اخیراً با توجه به کاهش دسترسی به پلی استیشن 5، شرکت سونی تولید پلی استیشن 5 را دوباره کاهش داده است. پیدا کردن پلی استیشن 5، از زمان اولین عرضه در سال گذشته تاکنون بسیار سخت بوده است.

گزارشات مجله ی بلومبرگ نشان می دهد؛ شرکت ژاپنی سونی، تولید PS5 خود را در سال 2020 به دلیل محدودیت های قطعات و تدارکات تا حد زیادی کاهش داد.

شرکت سونی با افت حجم تولید پلی استیشن 5 مواجه شد

نشریه بلومبرگ به نقل از افراد آشنا با این عملیات، ادعا می کند که سونی قبلا پیش بینی تولید 16 میلیون دستگاه را برای سال منتهی به ماه مارس داشت، اما اکنون تولیداتش را تا حدود 15 میلیون دستگاه کاهش داده است. به این معنی که احتمالاً میزان فروشش را تنها با هدف فروش قبلی خود یعنی فروش 14.8 میلیون دستگاه مطابقت خواهد داد.

تولید پلی استیشن 5

علت اصلی کاهش تولیدات PS5 چه می باشد؟

مشکلات سونی ناشی از عرضه نابرابر واکسن در کشورهای در حال توسعه است. زیرا سونی در کشور های در حال توسعه پنگاه های تولیداتش را راه اندازی کرده است. به علت وجود مشکلات ناشی از همه گیری کرونا، در تامین تراشه ها و قطعات به مشکل برخورده است.

کاهش تولیدات پلی استیشن 5، روی سازندگان بازی نیز تأثیر می گذارد؛ زیرا طرفداران PS5 به دلیل محدودیت در دستری، به سراغ نسخه های رایانه بازی های این کنسول می روند.

سخن آخر

شرکای سازنده سونی انتظار دارند؛ تولید پلی استیشن 5، تا سال 2022 نیز دست نیافتنی باقی بماند. همچنین شرکای سونی، رسیدن به هدف فروش 22.6 میلیونی در سال آینده را با وجود ایجاد واحدهای تولیدی کافی یک چالش بزرگ در نظر گرفته اند.