طراحی احتمالی Galaxy A53
سامسونگ Galaxy A53 در دو نسخه با تراشه های متفاوت!

سامسونگ Galaxy A53 در دو نسخه با تراشه های متفاوت!

شایان ذکر است که سامسونگ گوشی های پرچم دار خود را در دو نسخه با تراشه های متفاوت عرضه میکند. در برخی از بازار ها تراشه اسنپدراگون محبوب بوده و برخی دیگر به تراشه اگزینوس اهمیت بیشتری میدهند. سامسونگ با این رویه، هر ساله تلاش میکند تا به نیازهای تمام کاربران ، بسته به منطقه آنها پاسخ دهد. این پیشرفت کمپانی سامسونگ در سال های گذشته کاملا چشمگیر و ستودنی بوده است. اکنون، ظاهرا سامسونگ همین استراتژی را برای یکی از پر فروش ترین میان رده های خود یعنی گوشی سامسونگ Galaxy A53 اتخاذ کرده است.

گوشی موبایل گلکسی A53 که جانشین آینده A52/A52s و A51 خواهد شد، همگی از پر فروش ترین میان رده های این برند بوده اند. مطابق با اطلاعات افشا شده، Galaxy A53 قرار است در دو مدل تراشه، درست مانند سری S پرچم دار سامسونگ، عرضه شود.

طراحی احتمالی Galaxy A53

جزئیات بیشتر

این منبع خبری در ادامه توضیح داده است که تفاوت تراشه ها، مبنی بر شبکه ارتباطی 4G و 5G نیست. لذا این گوشی فقط در یک نسخه فایوجی عرضه خواهد شد. این تفاوت صرفا بر تراشه معطوف خواهد بود. به این ترتیب در برخی از بازار ها گوشی گلکسی آ 53، با چیپست اگزینوس (به احتمال قوی Exynos 1200) عرضه خواهد شد. این گوشی در این مناطق با شماره مدل SM-A536U شناخته میشود. شماره مدل های دیگر SM-A536B و SM-A536E هستند که به ترتیب در کشورهای اروپا، خاورمیانه، شمال آفریقا و قسمت هایی از آسیا نظیر هند عرضه میشوند. شواهد حاکی از آن است که این شماره مدل ها از وجود تراشه های متفاوت خبر میدهد.

فرض ما بر این است که سامسونگ این اقدام را در راستای بحران بی پایان تراشه، انجام داده است. چرا که سامسونگ همواره تلاش میکند تا بهترین چیپست ها را برای فروشندگان برتر خود تهیه کند. گوشی سامسونگ Galaxy A53 احتمالا در ماه مارس، در کنار گلکسی A33 و A73 رسما عرضه خواهد شد. از مشخصات گوشی گلکسی A53 میتوان به دوربین 64 مگاپیکسلی و باتری 5000 میلی آمپر ساعتی اشاره کرد. این گوشی در رنگ های زیبای سفید، مشکی، آبی و نارنجی در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.