قابلیت رام مجازی در Galaxy A52
سامسونگ قابليت رم مجازی را به Galaxy A52 اضافه كرد

سامسونگ قابليت رم مجازی را به Galaxy A52 اضافه كرد

قابلیت رم پلاس یا رم مجازی، یکی از ویژگی های جدید نرم افزار برند سامسونگ است. این رم مجازی قرار بود که با رابط کاربری One UI 4.0 در گوشی های سامسونگ عرضه شود. اما از آنجایی که این اتفاق نیوفتاد، سامسونگ تصمیم گرفته است که این قابلیت را زودتر از موعد ارائه دهد. در واقع سامسونگ خیلی ناگهانی تصمیم گرفته است که قابلیت رم مجازی را در گوشی Galaxy A52 اجرایی کند.

در واقع Galaxy A52s 5G اولین گوشی از برند سامسونگ بود که از قابلیت رم مجازی پشتیبانی میکرد. پس از آن کمپانی سامسونگ تصمیم گرفته است سایر گوشی هایش را از طریق بروز رسانی نرم افزاری به این قابلیت مجهز کند. تا کنون گوشی هایی که از این برند این بروز رسانی را دریافت کرده اند، عبارتند از : Galaxy Z Fold 3، Galaxy M52، Galaxy A52 5G ، Galaxy A52s و سری Galaxy S21.

گوشی Galaxy A52

اگر شما صاحب یک گوشی از برند Galaxy هستید که در سال گذشته عرضه شده است. اصولا باید در روزهای گذشته یک بروز رسانی نرم افزاری دریافت کرده باشید. در این صورت میتوانید با رفتن به منوی Settings و سپس Battery and device care، قسمت حافظه مجازی را فعال کنید. اگر این بروز رسانی را دریافت نکرده اید، باید کمی منتظر بمانید. به احتمال زیاد این قابلیت با بروز رسانی One UI 4.0 در دسترس عموم قرار خواهد گرفت.

قابلیت رام مجازی در Galaxy A52

رم پلاس یا رم مجازی چیست؟

اگر برای شما هم این سوال پیش آمده است که رم مجازی چیست، باید بگوییم که این ویژگی، قابلیتی برای اضافه کردن رم مجازی به گوشی های اندرویدی است؛ که اخیرا محبوبیت زیادی را از آن خود کرده است. برای مثال اگر گوشی شما از 6 گیگابایت رم بهره برده است، میتوانید 2 گیگابایت از حافظه داخلی خود را به صورت مجازی به این مقدار رم اضافه کنید. این قابلیت اساسا 4 گیگابایت از حافظه ذخیره سازی دستگاه را به عنوان رم استفاده میکند. در واقع با فعال شدن این حالت، سرعت گوشی شما به طرز چشمگیری افزایش خواهد یافت.

گوشی Galaxy A52

خود سامسونگ ادعا میکند که رم پلاس (رم مجازی) با استفاده از حافظه داخلی به عنوان حافظه مجازی، به بهبود عملکرد برنامه ها کمک شایانی میکند. البته ممکن است کاربران در نگاه اول متوجه این تغییر نشوند. احتمال میرود سامسونگ در آینده، از قابلیت RAM Plus به عنوان یک ویژگی استاندارد در گوشی های خود استفاده کند. نه اینکه بعدا آن را در قالب یک آپدیت نرم افزاری ارائه دهد.