توقف تولید سری گلکسی نوت
سامسونگ تولید سری گلکسی نوت را برای همیشه متوقف کرد

سامسونگ تولید سری گلکسی نوت را برای همیشه متوقف کرد

جدیدترین اخبار منتشر شده از کره جنوبی حاکی از آن است که سامسونگ به منظور افزایش فروش گوشی های تاشوی جدید خود، تولید سری گلکسی نوت را برای همیشه متوقف کرده است. گفته میشود کمپانی سامسونگ با گوشی های سری گلکسی نوت خود در حال خداحافظی است. به همین سبب حتی امسال هم شاهد تولید و رونمایی گوشی جدیدی از سری نوت نخواهیم بود. در این راستا یک گزارش رسمی نیز صحت این خبر را تایید کرده است.

همان طور که میدانید تقریبا یک سال از عرضه گوشی موبایل سامسونگ در سری گلکسی نوت میگذرد. آخرین مدل نوت که توسط این کمپانی عرضه شد، گلکسی نوت 20 نام دارد. ظاهرا این گوشی آخرین مدل از این مجموعه خواهد بود. سامسونگ در جریان سال گذشته، نوت 20 را رونمایی کرد؛ اما امسال به دلیل بحران و کمبود جهانی تراشه، جانشینی برای آن لحاظ نکرد. همان طور که پیش تر هم بدان اشاره شد سامسونگ هیچ برنامه ای برای تولید گوشی جدید از سری نوت در سال 2022 ندارد. گفته میشود سامسونگ در نظر دارد با عرضه گوشی گلکسی اس 22 اولترا، جانشینی را به عنوان گلکسی نوت 20 معرفی کند.

توقف تولید سری گلکسی نوت

جزئیات بیشتر

گزارشات اخیر گویای آن است که  در سال آینده، بهترین گوشی های سامسونگ، سری گلکسی اس 22، جانشین گلکسی زد فولد 3 و گلکسی زد فلیپ 3 خواهند بود. انتظار می‌رود که این شرکت عملکردهای اصلی سری گلکسی نوت را در S22 Ultra آینده یکپارچه کند. در این راستا، کمپانی سامسونگ امسال S-Pen اختیاری را با گوشی های سری S21 Ultra و Z ادغام کرد. البته پیش از عرضه گلکسی S22 Ultra، سامسونگ در حال کار بر روی Galaxy S21 FE است؛ انتظار می‌رود این گوشی در اوایل سال آینده عرضه شود.

گفته میشود شرکت سامسونگ در سال 2021، حدود 3.2 میلیون دستگاه گلکسی نوت 20 و گلکسی نوت 20 اولترا را فروخت. ظاهرا این عدد و ارقام برای سامسونگ به قدری کافی نیست که تولید سری نوت را ادامه دهد. سامسونگ در نظر دارد با حذف گوشی های سری نوت، عرصه را برای دیده شدن گوشی های تاشو جدید خود گسترده تر کند.

توقف تولید سری گلکسی نوت

گفته می شود سامسونگ گلکسی اس 22 اولترا مانند دستگاه های گلکسی نوت دارای اسلات قلم S است. علاوه بر آن همان طور که میدانید Galaxy Z Fold 3 از قلم پشتیبانی میکند. اما درآن اسلات اختصاصی برای قلم، در نظر گرفته نشده است. ظاهرا علاقه مندان به گوشی نوت و قلم های S Pen مشهور، ناچارند این بار به گوشی های تاشو سامسونگ روی بیاورند!