رم LPDDR5x
سامسونگ توسعه اولین رم LPDDR5x را تکمیل کرد

کمپانی سامسونگ اولین شرکت توسعه دهنده ی رم LPDDR5x

کمپانی سامسونگ اولین شرکت توسعه دهنده ی رم LPDDR5x است. سامسونگ رم جدید خود را از بابت سرعت و ظرفیت نسبت به رم LPDDR5 بهبود داده است. رم جدید کمپانی سامسونگ با نام LPDDR5x، نسبت به رم قبلی 20٪ باتری کمتری مصرف می کند.

کمپانی سامسونگ توانسته رم LPDDR5x را به گونه ای طراحی کند که سرعت پردازش اطلاعات آن را تا 8.5 گیگابیت بر ثانیه افزایش دهد. این میزان سرعت در مقایسه با سرعت 6.4 گیگابیت بر ثانیه رم LPDDR5 بسیار بیشتر است.

گروه Samsung Electronics، پیشرو جهانی در تولید حافظه های پیشرفته، امروز اعلام کرد که اولین DRAM شانزده گیگابیتی با نام Low Power Double Rate x5، بر اساس تکنولوژی 14 نانومتری صنعت را توسعه داده است. LPDDR 5x در راستای کمک به رشد بیشتر تکنولوژی در سراسر جهان طراحی شده است. برنامه های خدمات داده پرسرعت از جمله 5G، هوش مصنوعی (AI) و متاورس می توانند از LPDDR 5x بهره ببرند.

رم LPDDR5xهدف کمپانی سامسونگ از توسعه رم جدیدش

SangJoon Hwang، معاون ارشد و رئیس تیم طراحی DRAM در Samsung Electronics گفت: “در سال‌های اخیر، بخش‌های بازار به‌هم‌ پیوسته مانند هوش مصنوعی، واقعیت افزوده (AR) و متاورس، که متکی به پردازش داده‌ها در مقیاس بزرگ و بسیار سریع  هستند، به سرعت در حال گسترش اند”. همچنین وی در ادامه گفته است: استفاده از حافظه LPDDR5X سامسونگ، با کارایی بالا و مصرف کم می تواند باعث گسترش گوشی‌های هوشمند شود. همچنین  قابلیت‌های جدیدی را به برنامه‌های مبتنی بر هوش مصنوعی مانند سرورها و حتی خودرو ها اضافه می کند.

سخن آخر

اواخر سال 2021 میلادی، سامسونگ همکاری خود را با سازندگان چیپست های جهانی برای ایجاد چارچوبی مناسب تر برای دنیای در حال گسترش دیجیتال آغاز خواهد کرد که LPDDR5X وی، به عنوان بخش کلیدی این پروسه عمل خواهد کرد.