Galaxy Fold دو بار تاشو
سامسونگ از پروتوتایپ گوشی Galaxy Fold دو بار تاشو رونمایی کرد

اگر هنوز به ایده گوشی های تاشو عادت نکرده اید، خودتان را آماده کنید. سامسونگ با گوشی Galaxy Fold دو بار تاشو به بازار می آید!

سامسونگ همیشه به راه اندازی ایده های بلند پروازانه و بعضاً عجیب و غریب معروف است. هنوز بسیاری از افراد به ایده و چهره ی گوشی های تاشو عادت نکرده اند که سامسونگ گوشی های دوبار تاشو را معرفی می کند. با دیجی بروز همراه باشید تا ببینیم سامسونگ چه خوابی برایمان دیده!

ایده Galaxy Fold دوبار تاشو از کجا آمد؟

همین چند هفته ی اخیر بود که سامسونگ به طور رسمی از نسل سوم از گوشی های موبایل تاشو خود رونمایی کرد. هر چند تمام گوشی های تاشویی که ار سامسونگ و دیگر کمپانی های فعال در این زمینه دیده ایم، تنها یک بار تا می خورند. حال احتمالاً یک نفر در سامسونگ از خود پرسیده که چرا فقط یک بار؟ چرا گوشی نسازیم که دو بار تا بخورد؟!

این شده که سامسونگ شروع به کار بر روی این ایده کرده است. تا در نهایت پروتوتایپ Galaxy Fold دو بار تاشو جدید در مجمع اطلاعاتی صفحه نمایش (IMID) به نمایش عمومی درآید. تصویر این گوشی در زیر به نمایش درآمده است.

Galaxy Fold دو بار تاشو

یک ویدیو نیز در یوتیوب در این مورد منتشر شده که متاسفانه نحوه ی تا خوردن این گوشی را نشان نمی دهد. و تنها لولا های گوشی در این فیلم قابل تشخیص هستند. اگرچه کاملاً مشخص است که زبان طراحی این گوشی مشابه با زبان طراحی به کار رفته در سری Galaxy Z Fold می باشد. به خصوص تشابه بین این گوشی و Galaxy Z Fold 3 کاملاً قابل تشخیص است.

اگر به خاطر داشته باشید سامسونگ برای اولین بار در ماه می سخن از شروع فعالیت ها برای تولید این گوشی کرد. علاوه بر آن سامسونگ یک موکاپ از این گوشی نیز در انظار عمومی قرار داد. هر چند این موکاپ با مشکل مواجه شد و سامسونگ مجبور به ایجاد تغییراتی در این گوشی شد. حال به ظاهر سامسونگ توانسته این مشکل را حل کند. سرعت عمل سامسونگ بسیار تحسین برانگیز است. اما باید منتظر عرضه ی عمومی این گوشی باشیم. تا ببینیم سامسونگ چه مقدار در حل این مشکل موفق بوده است.

سامسونگ نام این طراحی را “Multi Foldable” نامیده است. و در گزارش های خود این گوشی را Samsung Flex In & Out می نامد. هر چند اگر این گوشی به تولید انبوه برسد، بعید است که این نام بر روی آن قرار بگیرد.

سخن آخر

فرآیند تولید گوشی های تاشو بسیار پیچیده است. سامسونگ نیز در نسل اول گوشی های هوشمند خود با مشکلات زیادی مواجه شد و خریداران زیادی از کیفیت پایین گوشی ها شاکی بودند. هر چند سامسونگ در نسل های بعدی اقدام به برطرف کردن این مشکلات کرده تا آب رفته را به جوب بازگرداند. حال با این وجود اصرار سامسونگ به ایجاد تغییرات بنیادی در این سبک از گوشی ها کمی عجیب به نظر می رسد.

در مورد خرید این گوشی نیز هیجان زده نشوید. سال ها طول خواهد کشید تا این گوشی وارد بازار شود. حتی اگر به تولید انبوه برسد!