سامسونگ، اپل و شیائومی به ترتیب جایگاه های اول، دوم و سوم را در فوریه 2020 به دست آوردند

با توجه به شیوع ویروس کرونا در سال 2020، بسیاری از شرکت های فناوری دچار صدمات بسیار زیادی شدند. در زمان کنونی بازار رقابت بسیار سخت شده است. در این بین برخی از شرکت ها توانستند جایگاه خود را در جدول فروش تغییر دهند. شرکت شیائومی در فوریه 2020 موفق شد به مقام سوم سازندگان برتر گوشی های هوشمند دست پیدا کند. در واقه شیائومی توانست شرکت هواوی را کنار بزند و جایگاه سوم را از آن خود کند.

مقایسه ی شیائومی و هواوی

شرکت شیائومی و هواوی نسبت به ماه ژانویه سال 2020 (اواسط دی ماه الی اواسط بهمن ماه) دچار کاهش میلینی در فروش شدند. شرکت شیائومی و هواوی به ترتیب 10 میلیون و 12.2 میلیون کاهش فروش محصولات را تجربه کردند. این دو شرکت در مایسه با ماه فوریه سال 2019 نیز کاهش فروش بالایی را تجربه کرده اند. که البته این کاهش فروش با توجه به شیوع ویروس کرونا برای تمامی شرکت ها رخ داده است. با توجه به رشد روزافزون شرکت شیائومی، این بیماری اهرمی شد تا شرکت هواوی را تحت فشار زیادی قرار دهد. شرکت هواوی در فوریه ی امسال با کاهش 70 درصدی در فروش مواجه شد. در صتی که شرکت شیائومی با کنترل اوضاع توانست کاهش فروش را در 30 درصد متوقف کند.

یکی از دلایلی که فروش شرکت هواوی را کاهش داده است، عدم توانایی در استفاده از برنامه های گوگل پلی است که از سوی ایالات متحده منع شده است.

سامسونگ

در ماه فوریه سال 2020، شرکت سامسونگ بیشترین تعداد فروش را رقم زده است. این شرکت توانسته است در ماه فوریه حدودا 18.2 میلیون دستگاه را به فروش برساند. با توجه به مشکلات جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا، می توان سامسونگ را شرکتی دانست که تمام تلاش خود را کرده است تا اوضاع را کنترل نماید. البته باید به این نکته دقت داشت که شرکت سامسونگ قبل از همه گیر شدن ویروس کرونا، سریعا رویداد آنپکد خود را برگزار کرد. در این رویداد پرچمداران سامسونگ نیز با حضور چند صد هزاری مردم رونمایی شدند. سامسونگ از ماه ژانویه تا فوریه 1.9 میلیون دستگاه کمتر به فروش رسانده است. این شرکت همپنین به نسبت سال گدشته با کاهش 13 درصدی در فروش محصولات مواجه بوده است.

اپل

شرکت اپل توانست با فروش 10 میلیونی در ماه فوریه سال 2020 جایگاه دوم را از آن خود کند. شرکت اپل نیز همانند سایر شرکت ها تا به الان نتوانسته است که پرچمداران خود را رونمایی کند.