گوشی اوپو فایند X5
زمان عرضه و مشخصات گوشی اوپو فایند X5 تایید شد

مشخصات گوشی اوپو فایند X5 و زمان عرضه ی آن تایید شد

به نقل از منبع دیجیتال چت استیشن، شرکت اوپو عرضه ی گوشی اوپو فایند X5 را برای اواسط فوریه برنامه ریزی کرده است. با توجه به این که سری اوپو فایند 5 در این اواسط ماه فوریه رونمایی می شوند، لذا انتظار می رود که در این رونمایی شاهد پرده برداری اوپو از محصولات جدیدش نیز باشیم. محصولاتی که در کنار اوپو Find X5 رونمایی می شوند، گوشی های اوپو فایند ایکس 5 پرو و اوپو فایند ایکس5 لایت خواهند بود. لذا احتمال تنها بودن گوشی اوپو فایند ایکس 5 در این رونمایی وجود ندارد. متاسفانه جزئیات چندانی از سایر گوشی های سری اوپو فایند ایکس 5 به بیرون درز نکرده است. در ادامه به بررسی مشخصات افشا شده از گوشی OPPO Find X5 می پردازیم.

گوشی اوپو فایند X5

مشخصات لو رفته از گوشی گوشی اوپو فایند X5

در پستی که از ویبوی دیجیتال چت استیشن دیده می شود، میتوان دید که گوشی اوپو Find X5 قدرتش را از یک چیپست داینمسیتی 9000 میگیرد. این تراشه برای اولین بار قرار است در گوشی OPPO با نام Find X5 دیده شود. منابع دیگری نیز خبر از پنل دوربین جذاب این گوشی می دهند. این تصاویر به خوبی نشان می دهند که در پنل پشتی میتوان شاهد وجود سه عدد دوربین بود. همچنین برای بحث نرم افزاری نیز میتوان از رابط کاربری ColorOS 12.1 نیز سخن گفت. این رابط کاربری به احتمال قوی بر پایه ی اندروید 12 اجرا می شود.

برای بحث سخت افزاری نیز گفته می شود که هم خانواده ی این گوشی یعنی اوپو فایند ایکس 5 پرو، تراشه ی قدرتمند اسنپدراگون 8 نسل 1 را پشتیبانی میکند. این چیپست در کنار رم 12 گیگابایتی که 3 گیگابایت آن رم مجازی است به خوبی همراه می شود. در رابطه با حافظه نیز میتوان حافظه ی 256 گیگابایتی را برای این گوشی بسیار عالی دید.

هسته پردازشی هوش مصنوعی اختصاصی اوپو با نام  MariSilicon X

همچنین جالب است بدانید که اوپو قرار است در رونمایی بزرگ خویش از هسته ی پردازشی مجازی خویش یعنی NPU خود رونمایی کند. نام این هسته ی پردازشی MariSilicon X خواهد بود. هسته ی پردازشی اختصاصی اوپو با نام MariSilicon X، قرار است در گوشی oppo Find X5 Pro دیده شود. هنوز مشخص نیست که آیا سایر گوشی ها نیز در خانواده ی Oppo Find X5 وجود خواهند داشت یا خیر.

همانطور که میدانید هسته پردازشی هوش مصنوعی در چندین سال اخیر توسط کمپانی های سامسونگ و اپل روی کار آمدند. این بار نیز قرار است هسته ی پردازشی هوش مصنوعی اختصاصی از اوپو نیز در رونمایی بزرگش معرفی شود.

سخن آخر

حال بایستی تا زمان عرضه گوشی اوپو فایند X5 منتظر باشیم تا ببینیم با چه نوع حافظه هایی راهی بازارهای جهانی خواهد شد.