رابط کاربری One UI 4.1
زمان عرضه رابط کاربری One UI 4.1 برای سری S21 لو رفت

سری گلکسی S21 از سامسونگ رابط کاربری OneUI 4.1 را تا اواخر فوریه دریافت میکنند

همانطور که میدانید، اخیرا سامسونگ از سری گلکسی S22 خود رونمایی کرده است. گوشی های Galaxy S22 قرار است رابط کاربری One UI 4.1 را اجرا کنند. بدیهیست که دارندگان گوشی های سری گلکسی S21، برای دریافت جدیدترین رابط کاربری انتظار بکشند. از این رو خبر جدیدی از منبع معتبری با نام Verizon دریافت شده است. طبق مضمون این خبر، گوشی های galaxy s21 هم تا پایان ماه جاری، یعنی فوریه 2022 میلادی بروزرسانی های جدید را دریافت میکنند.

یکی از منابعی با نام PiunikaWeb در رابطه با گفتگوی مختصری با یکی از پشتیبانان Verizon خبر داد. در این چت، در رابطه با زمان عرضه بروزرسانی One UI 4.1 برای سری گلکسی s21 سوال شده است. طبق پاسخ پشتیبان، آپدیت One UI 4.1 تا پایان ماه جاری برای گوشی های گلکسی اس 21 عرضه خواهد شد.

زمان عرضه آپدیت OneUI 4.1 برای گوشی های S21 سامسونگ

به گفته ی منبع دیگری با نام Talk Android، سری گلکسی S20  بلافاصله پس از عرضه ی گوشی های S21 توانسته بودند رابط کاربری One UI 3.1 را دریافت کنند. به همین دلیل این امکان وجود دارد که سامسونگ همین رویه را در پیش گیرد و پس از عرضه ی گلکسی S22، رابط کاربری جدیدش را برای گوشی های S21 نیز منتشر کند. همچنین شاهد تلاش روز افزون سامسونگ برای عرضه ی آپدیت های OTA بودیم. به همین دلیل گوشی های سری گلکسی S21 و سری گلکسی S22 در سال جدید مرتبا بروزرسانی هایی دریافت خواهند کرد.

رابط کاربری One UI 4.1از آنجایی که تنها یک هفته تا پایان ماه فوریه باقی مانده است، در صورتی که ادعاهای پشتیبان وب سایت Verizon درست از آب دربیاید، مدت کوتاهی تا پایان زمان عرضه آپدیت One UI 4.1 باقی مانده است.

قابلیت های جذاب رابط کاربری One UI 4.1

رابط کاربری One UI 4.1 به کاربران امکان اضافه کردن یک رم مجازی را می دهد. این رم مجازی برای تسریع عملکرد در اجرای منوها ایجاد می شود. این رم مجازی، فضای ذخیره سازی استفاده نشده را به صورت مجازی افزایش می دهد.

رم مجازی علاوه بر آن به کاربران اجازه می دهد تا با انتخاب یک پالت رنگی به صورت باز طراحی شده، تم ها و رنگ آیکون ها را شخصی سازی کنند.

One UI 4.1

قابلیت Smart Widgets در رابط کاربری جدید سامسونگ

علاوه بر تمامی موارد مذکور، میتوان شاهد اضافه شدن ویجت های جدیدی هم باشیم. ویجت جدیدی که در  آپدیت One UI 4.1 وجود دارد، Smart Stacks  نام دارد. ویجت Smart Stacks در اپل وجود داشت و نام آن در اندروید سامسونگ Smart Widgets است.

قابلیت smart widgets در One UI 4.1

قابلیت Smart Widgets به کاربر امکان می دهد تا چندین ویجت را به صورت هم زمان روی یکدیگر قرار دهند. از این رو کاربر میتوان با swipe کردن مابین ویجت ها، برنامه مورد نظر خود را اجرا کنند.

حالت Pro در بروزرسانی One UI 4.1

ویژگی جذاب دیگری که در رابط کاربری One UI 4.1 وجود دارد، حالت پرو برای دوربین هاست.

حالت پرو دوربین در رابط کاربری OneUI4.1

به این طریق که در داخل برنامه ی دوربین گوشی ها، کاربران میتوانند با انتخاب گزینه ی Pro، از تمامی دوربین های گوشی به صورت هم زمان برای عکسبرداری استفاده کنند.