سری شیائومی 12
زمان دقیق رونمایی سری شیائومی 12 در 12 دسامبر 2021

سری شیائومی 12 در 12 دسامبر 2021 رونمایی خواهد شد

همانطور که می دانید سری شیائومی 12 قرار است به زودی رونمایی شوند. همچنین چیپست اسنپدراگون 8 نسل 1 در نشست فناوری کوالکام معرفی شده است. این چیپست به عنوان پرچمدار شرکت کوالکام، قرار است درگوشی ریلمی مدل GT 2 pro استفاده شود. همچنین بنیانگذار این کمپانی آقای Lei Jun، اقرار کرد که قرار است جدیدترین گوشی شیائومی از یک تراشه ی اسنپدراگون نسل 1 که تازه معرفی شده است، نیرو گیرد.

آقای جون چیزی در مورد مشخصات شیائومی 12 فاش نکرد اما گفت که سری 12 شیائومی “اولین گوشی های هوشمند جهان” خواهند بود که دارای تراشه اسنپدراگون 8 نسل 1 هستند.

سری شیائومی 12

البته مدیر عامل شیائومی در رابطه با زمان رونمایی شیائومی 12 نیز هیچ سخنی بیان ننموده است. اما شایعاتی که وجود دارد زمان این رونمایی را 12 دسامبر اعلام کرده اند. البته اگر از کاربران توییتر هستید ممکن است دیده باشید که حساب رسمی شرکت شیائومی پستی ویدیویی منتشر نموده است. در این کلیپ کوتاه اعلام شده که شیائومی 12 وارد مراحل تولید انبوه شده است. همچنین این گوشی به زودی رونمایی خواهد شد.

البته ممکن است گفته ی مدیر عامل شیائومی آقای جون، با عنوان شیائومی12 اولین گوشی دارای تراشه ی اسنپدراگون 8 نسل 1، ممکن است درست نباشد. علتش نیز می تواند رونمایی نزدیک گوشی های موتورولا باشد. در این راستا بهتر است بدانید که موتورولا قرار است گوشی های EDGE خود را در 9 دسامبر رونمایی نماید. اگر این رونمایی درست به موقع صورت گیرد ممکن است افتخار داشتن این تراشه ی قدرتمند برای گوشی Motorolla Edge X30 باشد.

علاوه بر شیائومی و موتورولا کدام کمپانی ها از تراشه ی snapdragon8 G1 استفاده خواهند کرد؟

علاوه بر شیائومی و موتورولا، شرکت های اوپو، وان پلاس، IQOO نیز قرار است جدیدترین گوشی های خود را با تراشه ی اسنپدراگون 8 نسل 1 عرضه کنند. البته این شرکت جزئیات گوشی هایشان را افشا نکرده اند. در ادامه شرکت نوبیا نیز قرار است گوشی سری Z خود را با تراشه ی پرچمدار کوالکام تولید نماید. همچنین شرکت ZTE نیز اعلام نموده است که گوشی های سری جدید ZTE با نام AXON قرار است از همین چیپست قدرت گیرند.