گوشی آیفون 14
رندر جدید گوشی اپل آیفون 14 پرو منتشر شد!

رندرهای جدید گوشی اپل آیفون 14 پرو 5G منتشر شد!

در اوایل سپتامبر، Jon Prosser مشاور با @RendersbyIan همکاری کرد تا رندر گوشی آیفون 14 را فاش کند. امروز Waqar Khan که به خاطر افشاگری هایش شهرت دارد، ویدیویی منتشر کرد که نشان می‌دهد ظاهر آیفون 14 پرو چگونه خواهد بود.

در گوشی آیفون 14 پرو یک ناچ حفره ای قرار است جایگزین ناچ قبلی روی نمایشگر می‌شود. همچنین این ناچ قرار است به قسمت مرکزی گوشی منتقل شود. در گوشی جدید آیفون شاهد انتقال درصد باتری به نوار وضعیت در بالای گوشی خواهیم بود.

رندر جدیدی از گوشی آیفون 14 که توسط وقار خان ساخته شده است، شبیه رندری است که جان پروسر در ماه سپتامبر ساخته است!

در رندرهای جدید شاهدیم؛ دوربین‌های پشتی هم‌اکنون با پنل پشتی هم سطح شده‌اند، اگرچه به طور کلی، گوشی آیفون 14 پرو کمی ضخیم‌تر از آیفون 13 پرو به نظر می‌رسد. این درحالی است که تنها مدل‌های آیفون 13 پرو از نمایشگر ProMotion 120 هرتزی بهره مند هستند. هر چهار مدل (آی‌فون 14، آیفون 14 مکس، آیفون 14 پرو و آیفون 14 پرو مکس) ممکن است این توانایی را داشته باشند که سال آینده نمایشگر خود را 120 بار در ثانیه به‌روزرسانی کنند.

تغییر دیگر گوشی آیفون 14 پرو، استفاده از دکمه های گرد برای تنظیم صدا (با علامت های “+” و “-“) است؛ که آخرین بار در iPhone 5s دیده شده است.

آیفون های 2022 مجهز به تراشه ی A16 Bionic هستند، اما مشخص نیست که این تراشه با استفاده از کدام گره‌های پردازشی ساخته شده است ( 4، 5 نانومتری یا 3 ).

ناچ حفره ای دوربین جلویی کاملاً چشمگیر به نظر می رسد!

هنوز حدود ده ماه تا سپتامبر آینده و رونمایی از آیفون 14 فاصله داریم و بسیاری می گویند هنوز زود است که بدانیم مدل های سال آینده چگونه خواهند بود. اما در ماه سپتامبر، گراهام تاونسند، معاون مهندسی سخت‌افزار دوربین اپل، به مجله GQ گفت که اپل از سه سال قبل می‌داند که چه ویژگی‌هایی در آیفون جدید و خاصش وجود خواهد داشت.

گوشی آیفون 14

نکته خاصی که آقای پروسر پس از انتشار رندر آیفون 14 پرو مکس، به آن اشاره کرد این است که؛ تنها آیفون برتر 2022 ممکن است بدون بریدگی دوربین سلفی به بازار بیاید. اینکه دوربین جلویی سوراخ‌ دار در سه نسخه دیگر آیفون 14 طبق رندر های نشتی یافت نمی‌شود. البته ممکن است این گوشی‌ها همچنان به داشتن ناچ در خود ادامه دهند.

آیا در گوشی های سری 14 آیفون شاهد وجود پورت تایپ C خواهیم بود؟

چیزی که به نظر می رسد تا سال آینده تغییر نخواهد کرد؛ استفاده از پورت لایتنینگ اختصاصی از نوع C، برای شارژ گوشی ها و انتقال داده ها می باشد. شرکت EC ممکن است به لطف پیشنهادی که در این قاره در حال بررسی است، اپل را مجبور کند به درگاه USB-C سوئیچ کند.

پورت تایپ C مطمئناً برای سری آیفون های 14 مناسب خواهد بود. زیرا این پلتفرم در سراسر جهان بر روی وسایل الکترونیکی مختلف از جمله گوشی‌های اندروید و دستگاه‌های بازی ویدیویی موبایل، مانند Nintendo Switch استفاده می‌شود. از آنجایی که تولیدکنندگان آیفون تنها 24 ماه فرصت خواهند داشت تا با این پیشنهاد موافقت کنند. در صورت عدم تصویب، اپل تا زمانی که مدل‌های آیفون 2024 عرضه نشود، نیازی به تغییر در پورت شارژش نخواهد داشت.