رندرهای CAD آیفون 14
رندرهای CAD آیفون 14 پرو طراحی و ناچ دوگانه را فاش کرد

رندرهای CAD آیفون 14 پرو تمامی مشخصات ظاهری را فاش کرد

انتظار می رود که گوشی آیفون 14 پرو اپل با عرضه ی خود تغییرات جدیدی را در طراحی گوشی های هوشمند این شرکت ایجاد کند. اکنون نیز رندرهای CAD آیفون 14 پرو منتشر شده است. رندرهای جدید CAD اساساً طراحی کامل آیفون 14 پرو را نشان داده اند. این رندرها برخی از تغییرات طراحی قبلا شایعه شده را تایید می کند.

آیفون 14 مینی در سری آیفون 14 وجود نخواهد داشت

طبق گزارش 91Mobiles، گوشی های آینده این غول کوپرتینویی یعنی سری آیفون 14 در چهار مدل عرضه خواهند شد. اگرچه، طبق گزارشاتی که قبلا بدست رسیده بود، در سری آیفون 14 مدل آیفون 14 مینی وجود نخواهد داشت. علاوه بر آن، در قسمت صفحه نمایش گوشی آیفون 14 پرو، شاهد طراحی و تغییرات بزرگی خواهیم بود. گوشی آیفون 14 پرو این بار بدون بریدگی ناچ بوده و سبک ناچ از بریدگی به دو ناچ حفره ای و کپسولی برای دربرگرفتن دوربین‌ها و سایر سنسورهای ضروری تغییر می‌کند.

رندرهای CAD آیفون 14

طراحی گوشی های iPhone 14 series و آیفون 14 پرو با تراشه A16 Bionic 

جالب اینجاست که اپل این بار قصد دارد تا مدل های پرو از سری آیفون 14 را با تراشه نسل بعدی اپل یعنی A16 Bionic عرضه کند. در حالی که دو مدل آیفون 14 معمولی و مکس دارای تراشه ی نسل قبلی یعنی A15 Bionic خواهند بود.

رندرهای CAD آیفون 14

به عبارت دیگر، امسال به احتمال زیاد گوشی های آیفون 14 پرو تغییرات بیستری نسبت به نسخه های معمولی آیفون 14 را خواهند دید. رندرهای CAD از منابع معتبری به دست رسیده است. این رندها به خوبی وجود ناچ کپسولی و قطره ای را تایید میکنند. علاوه بر آن، آیفون 14 پرو دارای حاشیه های باریکتری نسبت به نسل قبلی خواهد بود. همچنین دکمه ی پاور در فریم سمت راست گوشی می باشد. این درحالی است که فریم سمت چپ دارای دکمه های تنظیم صدا و دکمه ی لغزنده برای اعلانات است. علاوه بر دکمه های فیزیکی میتوان شاهد وجود اسلات فیزیکی برای درج سیم کارت نیز در فریم سمت راست باشیم.

مشخصات بخش پشتی گوشی آیفون 14 پرو 

در قسمت عقب، گوشی آیفون 14 پرو کاملاً شبیه به آیفون 13 پرو با یک ماژول مربع بزرگ است که سه واحد دوربین را در خود جای داده است. ماژول مربعی بزرگ دارای فلاش LED، میکروفون و سنسور LiDAR نیز می باشد. انتظار می رود مدل پرو همان صفحه نمایش 6.1 اینچی را حفظ کند. همچنین نمایشگر نیز پنل OLED ProMotion خواهد بود که نرخ نوسازی آن 120 هرتزی است. همانطور که انتظار می رفت به احتمال زیاد شاهد رم 6 گیگابایتی در کنار تراشه A16 بایونیک باشیم.