گوشی Google Pixel 6a
رندرهایی از گوشی Google Pixel 6a افشا شد

رندرهایی از گوشی Google Pixel 6a افشا شد

همان طور که میدانید گوشی هوشمند گوگل Pixel 5a در ماه آگوست معرفی شد؛ اما متاسفانه این گوشی منحصرا در کشور های ژاپن و ایالت متحده عرضه شد. ساعاتی قبل به گزارش OnLeaks اولین رندرهای گوشی موبایل Google Pixel 6a افشا شده است. با مجله خبری دیجی بروز همراه باشید تا به بررسی مشخصات این گوشی بپردازیم.

گوشی گوگل پیکسل 6a از یک صفحه نمایش 6.2 اینچی از جنس OLED بهره برده است. دوربین سلفی نیز در ناچ حفره ای بالای صفحه نمایش جا خوش کرده است. صفحه نمایش این گوشی در مقابل نمایشگر گوشی Pixel 5a که 6.34 اینچی بود، اندکی کوچک تر طراحی شده است. در قسمت پایین صفحه نمایش نیز یک اسکنر اثر انگشت تعبیه شده است.

رندرهای افشا شده از یک دوربین افقی شکل، شبیه به نوار در پنل پشتی خبر میدهند. ظاهرا این طراحی بسیار شبیه به طراحی گوشی پیکسل 6 میباشد، با این تفاوت که این نوار کمی کوچکتر در نظر گرفته شده است. گوشی موبایل Google Pixel 6a همانند دوربین گوشی پیکسل 6 از یک لنز اصلی 50 مگاپیکسلی با سنسور GN1 سامسونگ و لنز 12 مگاپیکسلی اولتراواید متشکل شده است.

گوشی Google Pixel 6a

جزئیات بیشتر

ظاهرا در این گوشی خبری از جک 3.5 میلی متری هدفون نیست. در حالی که گوگل پیکسل 5a از جک هدفون نیز پشتیبانی میکرد. گوشی موبایل گوگل پیکسل 6 آ در ابعادی برابر با 152.2 در 71.8 در 8.7 میلی متر طراحی شده است. البته ضخامت آن با احتساب نوار دوربین، به 10.4 میلی متر میرسد. از آنجایی که این گوشی کمی ضخیم تر از پیکسل 5 آ میباشد، احتمال میرود باتری بزرگتری در آن نهفته باشد. به این ترتیب به احتمال قوی، ظرفیت باتری بیشتر از 4680 میلی آمپر ساعت خواهد بود.

گفته میشود گوشی Google Pixel 6a به شکل پیش فرض بر پایه اندورید 12 خواهد بود. احتمال میرود این گوشی در سال آتی میلادی عرضه شود. امیدواریم این گوشی این بار، برخلاف Pixel 5a به کشور های بیشتری راه یافته و در بازارهای متعدی عرضه شود.