رشد بازار کامپیوتر
رشد 8 درصدی بازار کامپیوتر و لپ تاپ در سه ماهه سوم سال2021

رشد بازار کامپیوتر در سه ماهه سوم سال 2021 با وجود محدودیت عرضه قطعات

رشد بازار کامپیوتر :گزارش جدیدی از Strategy Analytics می گوید که بازار رایانه های شخصی در سه ماهه سوم سال 2021 با وجود محدودیت های عرضه سخت افزار موفق به رشد 8 درصدی نسبت به سال گذشته شده است. با این حال، نویسندگان Strategy Analytics معتقدند که این امر موقتی خواهد بود، زیرا کمبود عرضه و افزایش قیمت قطعات به آرامی بر فروشندگان اصلی تاثیر می گذارد و ممکن است تولید در فصل های آینده را کمی مرموز کنند.

بررسی تفصیلی بازار تولید کنندگان کامپیوترهای شخصی

کمپانی لنوو با سهم 23 درصدی و رشد 5 درصدی در تولیداتش در مقایسه با سال گذشته همچنان پیشتاز بازار است.

کمپانی اچ پی با 21 درصد سهم بازار را در دست دارد، اما تولیدات آن در مقایسه با سه ماهه سوم سال گذشته، 5 درصد کاهش یافته است.

رشد بازار کامپیوتر

 

کمپانی Dell نیز با جهش عظیم 50 درصدی در تولیداتش به تعداد 12.2 میلیون دستگاه، در سراسر جهان رسید. در نتیجه، موفق شد 5.1 درصد از سهم بازار را به دست آورد. همچنین میزان تولیدات خود را نیز به 18.2 درصد برساند.

کمپانی mac OS اپل نیز در ماه سپتامبر فروش بالایی را به ثبت رسانده است. میزان حمل و نقل محصولات این کمپانی در ماه سپتامبر چیزی در حدود یک چهارم 6.5 میلیون دستگاه بود. این میزان فروش، برای اثبات رشد 10 درصد به طور سالانه کافی می باشد. علاوه بر آن برای حفظ سهم بازار جهانی، 10 درصد از این حجم فروش برای اپل کافیست.

کمپانی ایسوس با افزایش فروش 10 درصدی، جایگاه مناسبی را در بین 5 شرکت برتر کسب کرد. اکنون شاهد اختصاص 8 درصدی بازار به ایسوس هستیم.

علل رشد بازار چه میتواند باشد؟

گزارشات Strategy Analytics چندین عامل کلیدی را که به رشد بازار کامپیوتر کمک می کنند، تشریح می کند. برای مثال: افراد پس از پایان تعطیلات همه گیری کرونا که فعالیت خود را دوباره آغاز کردند. مورد دوم شرکت هایی که به دنبال راه هایی برای افزایش بهره وری هستند، از دلایل رشد کلی بازار است.

اما نمی‌توانیم این واقعیت را نادیده بگیریم که تخفیف دستگاه‌های بازی، دلیلی برای ارتقاء سریعتر حجم فروش می باشد. تقاضا برای تبلت های دانش آموزی نیز به رشد بازار کمک کرده است.