رشد 51 درصدی شیائومی
رشد 51 درصدی شیائومی و افت سامسونگ در آینده ای نزدیک!

رسانه Counterpoint از رشد 51 درصدی شیائومی و کاهش 16 درصدی سامسونگ خبر می دهد!

رشد 51 درصدی شیائومی: رسانه تحقیقاتی Counterpoint، گزارش خود را از بازار گوشی های هوشمند در اروپا در سه ماهه سوم سال 2021 منتشر کرده است. گزارش های دریافتی توسط Counterpoint نشان می دهد که سامسونگ همچنان رهبر بازار است، اما در حال از دست دادن جایگاه خود می باشد همچنین ممکن است در آینده نزدیک به چالش کشیده شود.

رشد 51 درصدی شیائومی

علل رشد 51 درصدی شیائومی

کمپانی شیائومی با 51 درصد رشد سالانه، در رتبه دوم قرار گرفته است. البته لازم به ذکر است این میزان رشد مربوط به حجم تولیدی گوشی شیائومی است. با وجود اینکه در ماه سپتامبر به دلیل محدودیت های قابل توجه اجزایی مانند تراشه، ضربه بزرگی به تولیدات شیائومی خورد اما توانست ابن مسئله را بهبود بخشد.

حدود 3 ماه پیش به نقل از سازمان آماری Canalys کمپانی سامسونگ با میزان تولید 19 درصد، صدر نشین تولید کنندگان موبایل بود و شیائومی نیز با میزان تولید17 درصد در جایگاه دوم قرار داشت. ظاهرا این رویه تا به امروز ادامه داشته است اما اخیرا رشد چشمگیر شیائومی با وجود کمبود تراشه برای تولیداتش باعث نگرانی سامسونگ شده است.

بررسی کلی رشد تولید کنندگان موبایل های هوشمند

کمپانی سامسونگ نیز مشکلات عرضه ی موبایل هایش را از اوایل سال 2021 بهبود داده بود، اما اگر محبوبیت گلکسی زد فلیپ 3 تاشو نبود -به ویژه در اروپای غربی- نتایج می توانست وحشتناک باشد.

کمپانی اپل نیز شاهد افزایش رشد در سه ماهه اول سال 2021 بود که با عرضه آیفون 13 در پایان آن سه ماهه، توانست رشد خود را افزایش دهد. اما آیفون 12 در اوایل سه ماهه چهارم 2020، وارد بازار شد و آمار را به کلی تغییر داد.

طبق داده های جدول، کمپانی Oppo بیشتر به دلیل ادغام با OnePlus رشد 112 درصدی را تحت نهاد Oplus به دست آوردد. در رابطه با کمپانی هواوی و آنر این دو کمپانی نیز ضربه‌ای اساسی خوردند، اما انتظار می‌رود؛ پس از عرضه آنر 50 به همراه Google Service دوباره به اوج بازگردد.

از سوی دیگر، کمپانی هواوی به تازگی با عرضه ی گوشی نوا 9، در تلاش بود تا از افت خود جلوگیری کند.