ردمی K30 از مرز 1 میلیون عدد نیز گذشت

شرکت شیائومی در دسامبر سال گذشته گوشی ردمی k30 را وارد بازار کرد. هم اکنون پس از گذشت 2 ماه، آمارها نشام می دهد که در حال حاضر تا به الان این شرکت توانسته است 1 میلیون از این دستگاه را به فروش برساند. طبق گزارش ها، این شرکت به زودی در حال آماده سازی پرچمدار خود به نام ردمی K30 پرو در چین است.

با توجه به شیوع بیماری کرونا در حال حاضر، آماری منتشر شده است که بیان می کند در شرایط کنونی شرکت شائومی تا به حال 1 میلیون گوشی ردمی K30 را به فروش رسانده است، که این مسئله بسی جای تعجب دارد چرا که در حال حاضر بازار دچار رکود بسیار سختی شده است که هنوز زمانی برای پایان این رکود مشخص نیست. گوشی های ردمی کا30 و ردمی کا30 5G در تاریخ 10 دسامبر با نمایشگر 120 هرتزی و دوربین چهارگانه رسما معرفی شدند. گوشی ردمی K30 با چیپست معمولی اسنپدراگون 730G تقریبا در مدت زمان کمی پس از رونمایی، برای فروش وارد بازار شد و در حالی که گوشی ردمی K30 5G با اسنپدراگون 756G تقریباً یک ماه بعد در تاریخ 7 ژانویه وارد بازار شد. در حال حاضر سری دوم تقاضاها برای ورود مجدد گوشی ردمی K30 برای این شرکت مایه افتخار است و می تواند یک جهش در جهت پیشرفت این شرکت باشد. با توجه به نوع عملکرد شیائومی متوجه شده ایم که این شرکت تمام تلاش خود را بر روی بازار داخلی متمرکز کرده است و از نظر سهم بازار به رتبه پنجم رسیده است. طبق تحقیقات کونتر پواینت، شیائومی در پایان سه ماهه چهارم سال 2019 میزان 9 درصد از سهم بازار جهانی در فروش گوشی های هوشمند را به خود اختصاص داده بود. در مقایسه، شرکت های هواوی و ویوو سهم بازار فروش را به ترتیب 35 درصد و 17 درصد ثبت کردند. با افزایش تقاضای گوشی های 5G در چین، سری ردمی K30 گزینه ای مناسب برای انتخاب بعدی کاربران می باشد.

مشخصات ردمی K30

این گوشی هوشمند دارای نمایشگر 6.67 اینچی LCD با سرعت تجدید 120 هرتزی و پشتیبانی از فناوری HDR10 است. نوع 4G آن از چیپست اسنپدراگون 730G بهره می برد در حالی که مدل 5G از چیپست اسنپدراگون 765G را دریافت می کند. آنها با 6 و 8 گیگابایت رم و 64، 128 یا 256 گیگابایت حافظه همراه هستند. همچنین یک شکاف کارت microSD وجود دارد. در حال حاضر، گوشی ردمی K30 در چین با قیمت 230 دلار به فروش می سرد و نسخه های 5G آن با قیمت 285 دلار وادر ابزار شده اند. تا به حال این شرکت چینی، ردمی K30 5G را در یک نسخه ی 6 گیگابایتی برای رم و 64 گیگابایتی برای حافظه به بازار ارائه کرده است. این گوشی هئوشمند همچنین با نام پُکو ایکس 2 در هند با قیمت متفاوت فروخته می شود، اما در این شماره فروش قرار نمی گیرد، به این معنی که تعداد واقعی فروش حتی بیشتر است.