دکمه سایلنت ریلمی
دکمه سایلنت آیفون در گوشی های ریلمی نیز اضافه می شود

دکمه سایلنت آیفون به زودی راهی گوشی های ریلمی می شود

همانطور که میدانید گوشی های آیفون همواره دارای دکمه سایلنت بوده اند. علاوه بر اپل، وان پلاس نیز از زمان عرضه اولین گوشی خود، تمامی مدل های پرچمدار بعدی وان پلاس را با یک دکمه فیزیکی سایلنت راهی بازار کرد. با سوئیچ دکمه سایلنت کاربران می توانند گوشی خود را بدون نیاز به باز کردن قفل گوشی سایلنت کنند و یا از حالت سایلنت خارج کنند. اگرچه شرکت وان پلاس یکی از سازندگان برتر دکمه سایلنت در گوشی های اندرویدی خود است. اما اکنون گزارشات جدیدی نشان می دهند که به زودی شاهد دکمه سایلنت ریلمی برای گوشی های آینده اش خواهیم بود.

به نقل از MySmartPrice، افشاکننده معروفی با نام Yogesh Brar، گفته است که یکی دیگر از برندهای BBK نیز ممکن است از دکمه سایلنت در گوشی های خود استفاده کنند. برندهای BBK شامل: OnePlus، Oppo، vivo، Realme و iQOO هستند. به گفته BBK، گوشی جدید از برند ریلمی یک میان رده خواهد بود که از دکمه سایلنت ریلمی استفاده می کند. البته ممکن است که میانرده جدید ریلمی در ماه آوریل عرضه شود که با دکمه سایلنت ریلمی راهی بازار می شود. اگرچه جزئیات آن ناشناخته است.

دکمه سایلنت ریلمی

طبق گزارشاتی که تاکنون به دست آمده، گوشی های جدیدی از ریلمی با نام گوشی realme 9 معمولی، گوشی realme 9 SE و گوشی realme 9 5G عرضه خواهند شد. سری ریلمی 9 در تاریخ 10 مارس سال 2022 میلادی عرضه می شود. تراشه بکار رفته در این سری، دایمنسیتی 810 و اسنپدراگون 778G می باشند. البته گزارشات جدیدتری نیز حاکی از آنند که یکی از مدل های سری ریلمی 9 صفحه نمایش LCD و نرخ نوسازی 144 هرتزی دارند. در ادامه به توضیحات مختصری از گوشی های ریلمی 9 5G می پردازیم.

معرفی گوشی ریلمی 9 فایوجی

همانطور که میدانید گوشی های ریلمی 9 پرو ماه گذشته معرفی شدند، اکنون نیز نوبت معرفی گوشی های ریلمی 9 5جی می باشد. برند ریلمی برای عرضه گوشی های ریلمی 9 فایوجی، تاریخ 10 مارس ساعت 12:30 دقیقه را در نظر گرفته است. گویا قرار است در تاریخ 10 مارس، شاهد رونمایی ریلمی از گوشی ریلمی 9 5G و ریلمی 9 SE باشیم.

مشخصات گوشی realme 9 5G

وب سایت خود شرکت Realme، تصاویری از هر دو گوشی آینده ریلمی منتشر کرده است. علاوه بر آن، طبق تصاویری که منتشر شده است، دوربین اصلی هر دو گوشی ریلمی 9 فایوجی و ریلمی 9 SE، لنز 48 مگاپیکسلی است. علاوه بر آن، یکی از گوشی ها یعنی ریلمی 9 فایوجی از چیپست اسنپدراگون 778G استفاده میکند. اما گوشی ریلمی 9 SE از تراشه مدیاتک دایمنسیتی 810 استفاده می کند. هر دو گوشی از اینترنت 5جی پشتیبانی میکنند. بدنه های هر دو بسیار سبک بوده و با توجه به تصاویر از دکمه سایلنت نیز پشتیبانی خواهند کرد. البته مورد دیگری که میتوان از تصاویر دریافت، دکمه پاور است که مجهز به اسکنر اثر انگشت می باشد. بنابراین میتوان گفت که صفحه نمایش هر دو گوشی LCD است.

پنل نمایشگر گوشی ریلمی 9 فایوجی، نرخ نوسازی 144 هرتزی دارد. به همین دلیل نیز ریلمی گفته است که بالاترین نرخ نوسازی در گوشی های هوشمند متعلق به گوشی realme 9 فایوجی خواهد بود. به همین دلیل نیز انتظار میرود که گوشی های جدید در همان رنج قیمتی باشند.