قابلیت انحصاری گوگل پیکسل
دو قابلیت انحصاری گوگل پیکسل 6 و6 پرو موقتا غیرفعال شد

دو قابلیت Hold For Me و Call Screen در گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو غیرفعال شد

دو مورد از قابلیت انحصاری گوگل پیکسل 6 و 6 پرو به علت وجود باگ هایی که کاربران را آزار میداد از سوی کمپانی گوگل غیر فعال شد. در ادامه به توضیحات تکمیلی میپردازیم.

دارندگان گوشی های پیکسل گوگل به علت برخی از باگ هایی که گوشی های پیکسل برایشان فراهم می کرد؛ اعلام نارضایتی نموده بودند. این نارضایتی ها نهایتا گوگل را مجبور به توقف این قابلیت ها نمود. البته می توان حدس زد پس از غیرفعال شدن، گوگل برای رفع این ایرادات اقداماتی انجام دهد. ممکن است علت این توقف نیز کار بر روی ایرادات و عرضه ی آپدیت جدید گوشی های گوگل پیکسل 6 و پیکسل 6 پرو باشد.

گوگل درباره ی توقف دو قابلیت انحصاری گوگل پیکسل چه گفته است؟

این شرکت در انجمن پشتیبانی گوگل تایید کرده است که بایستی دو قابلیت Hold For Me و Call Screen را از Pixel 6 و Pixel 6 Pro غیر فعال نماید. کارمند گوگل در این باره توضیح داده است که شرکت google در تلاش است تا ایرادات و باگ های Hold For Me و Call Screen را رفع نموده و طی بروز رسانی های آینده در اختیار کاربران قرار دهد.

 قابلیت انحصاری گوگل پیکسلهمانطور که میدانید گوگل برای گوشی های مذکور در ماه دسامبر یک آپدیت ارائه نمود. این بروزرسانی در تاریخ 13 دسامبر برای کاربران منتشر شد.

این آپدیت صرفا برای رفع و اصلاحات در بخش امنیتی صورت گرفته بود. اما علاوه بر آن رفع ایرادات کاربران گوشی های مذکور با نصب این آپدیت، شاهد غیر فعال شدن دو قابلیت انحصاری در گوشی های گوگل پیکسل 6 و گوگل پیکسل 6 پرو بودند.

مروری بر قابلیت های آپدیت دسامبر سری گوگل پیکسل 6

گوگل در آپدیت دسامبر خود قابلیت های متعددی را برای کاربران گوشی هایی پیکسل خود فراهم آورده بود. این قابلیت ها را به صورت خلاصه در ادامه مرور میکنیم.

 قابلیت انحصاری گوشی های گوگل پیکسل

قابلیت پیکسل Snapchat

 

ویژگی پیکسل Snapchat در گوگل با استفاده از Quick Tap to Snap، برای کاربران این گوشی ها فراهم شده است. این قابلیت به دارندگان گوشی های مذکور امکان می دهد تا از صفحه قفل گوشی سریعا بتوانند وارد این اپلیکیشن شده و اسنپ بسازند. گوکل از این بابت به خود افتخار می کند؛ چرا که دارندگان گوشی های پیکسل می توانند سریع تر از هر فرد دیگری با Snapchat خود تصاویر مورد علاقه ی خود را ثبت نمایند. با آپدیت دسامبر میتوان از لنز دیگری با نام Pixel Face نیز استفاده کرد. این لنز مذکور برای گوشی های پیکسل 4a و گوشی های جدیدتر نیز ارائه شده است.

قابلیت Car Keys در آپدیت دسامبر گوگل

 قابلیت انحصاری گوگل پیکسلاین قابلیت در دو گوشی مذکور میتواند به عنوان کلید دیجیتال کاربرد داشته باشند. کلید دیجیتال در ماشین های مثل BMW 2020-2022 آن هم در برخی کشورها قابل استفاده خواهد بود. با این قابلیت دیگر نیازی به استفاده از کلیدهای واقعی نخواهید داشت. در این راستا برای ارتقا کیفیت قابلیت کلید دیجیتالی، پهنای باند در Pixel 6 Pro فعال شده است و این موضوع عملکرد قابلیت Nearby Share را بهبود می‌بخشد.

قابلیت حالت مکالمه در گوشی های پیکسل 6 و 6ر پرو

این قابلیت نیز به نوبه ی خود در تجربه ی مکالمه ای بدون نویز بسیار عالی عمل میکند. برای فعال کردن این قابلیت در گوشی های پیکسل، اپلیکیشن Sound Amplifier را بایستی نصب نماید. این اپلیکیشن با تنظیم صدای مخاطب، منجر به تنظیم نویزها شده و صدایی بلند و با کیفیت را برایتان فراهم می کند.

ارتقا قابلیت Now Playing در آپدیت دسامبر گوشی های پیسکل

قابلیت مذکور با ارتقای خود تجربیات جدیدی به ارمغان می آورد. اگر از کاربران گوشی های پیکسل باشید به خوبی می دانید که تا قبل از آپدیت دسامبر گوگل، یافتن آهنگ با Now Playing کمی دشوار بود. آپدیت جدید به شما کمک می کند تا درصورتی که آهنگ مدنظر شما پیدا نشد؛ با فعال کردن دکمه ی جدید جستجو در Now Playing، به راحتی موسیقی مورد نظر خود را بیابید. البته جستجوی این موسیقی در حالت دوم به حالت آنلاین صورت می گیرد؛ برخلاف شناسایی خودکار که در میان موسیقی های داخل گوشی جستجو را انجام میداد.

 قابلیت انحصاری گوگل پیکسلقابلیت تشخیص تصادفات خودرو نیز ارتقا یافت

پشتیبانی تشخیص تصادف خودرو به تایوان، ایتالیا و فرانسه، علاوه بر اسپانیا، ایرلند، ژاپن، بریتانیا، استرالیا، سنگاپور و ایالات متحده گسترش یافته است. قابلیت ایمنی شخصی با ارتقای خود به تشخیص تصادفات کمک میکند. این قابلیت از شما سوال می کند که آیا تصادف شدیدی داشته‌اید یا خیر. اگر مشکلی اتفاق بیفتد، تلفن هوشمندتان بررسی می‌کند تا ببیند خوب هستید یا خیر. در صورتی که پاسخی دریافت نکند؛ موقعیت مکانی شما را تشخیص داده و در اختیار امدادگران قرار می دهد.