گوگل Pixel 3 و 3 XL
دریافت به‌روزرسانی نهایی گوشی گوگل Pixel 3 و 3 XL

گوشی های گوگل Pixel 3 و 3 XL در اوایل سال آینده به‌روز رسانی نهایی خود را دریافت خواهند کرد

گوگل Pixel 3 و 3 XL در ماه اکتبر سال 2018 میلادی، عرضه شدند. بنابراین با پیروی از سیاست 3 ساله گوگل در رابطه با آپدیت های امنیتی مکرر، دو گوشی مذکور دیگر آنها را دریافت نخواهند کرد. این در حالی است که 3 مدل آخر گوگل آخرین ورژن اندروید را در ماه گذشته دریافت کردند. با این وجود گوگل خبرهای خوبی را نیز منتشر کرده است.

گوگل آخرین به روز رسانی را برای گوشی های پیکسل 3 و 3 XL ارائه خواهد کرد. گزارشات حاکی از آنند که این اتفاق در سه ماه اول سال آینده رخ خواهد داد. این امکان یک دور به حالت نهایی امکان رفع باگ را برای گوشی های 2018 فراهم می کند. گوشی های Pixel 3a و 3a XL، در بخش بعدی دریافت آپدیت قرار دارند. این دو گوشی قرار است آخرین نسخه ی آپدیت امنیتی خود را در ماه می 2022 دریافت کنند. می‌توانید از این جدول زمانی رسمی برای آخرین ماه به‌روزرسانی‌های امنیتی که کاملا قطعی هستند، استفاده کنید. احتمالاً گوشی 3a بعدها آخرین به روز رسانی را دریافت کند، که قطعی نمی باشد.

گوگل Pixel 3 و 3 XL

به روز رسانی های گوگل Pixel 3 و 3 XL

به هر حال، گوشی های پیکسل 3a، تحت تغییرات قوانین بروز رسانی قرار گرفتند. طبق این تغییرات تا سال 2022 نیز شاهد به روزرسانی های قطعی سیستم عامل اندرویدشان خواهیم بود. همچنین این آپدیت ها برای همه گوشی های پیکسل 5a که از اینترنت 5G پشتیبانی می کنند، نیز صادق خواهد بود.

مشخص نیست که این قوانین جدید برای اندروید 13 چه معنایی خواهد داشت، اگرچه امکان دارد که دو گوشی پیکسل 3a حتی اندروید 12L را نیز دریافت نکنند.

به هر حال گوشی های Pixel 6 و 6 Pro در رده بندی دیگری هستند، دوره تضمینی و قطعی به‌روزرسانی سیستم‌عامل آنها در اکتبر 2024 (3 سال پس از راه‌اندازی) به پایان می‌رسد، همچنین آن‌ها تا اکتبر 2026 (5 سال) می توانند همچنان آپدیت های جدید را دریافت کنند. توجه داشته باشید که «راه‌اندازی» به زمانی اطلاق می‌شود که این آپدیت ها در فروشگاه Google در ایالات متحده در دسترس قرار بگیرند، بنابراین اگر بعدها کشوری پیکسل خاصی را با تاخیر دریافت کند، دوره پشتیبانی آپدیتش تمدید نخواهد شد.