چطور مشکل دایرکت اینستاگرام رو حل کنیم؟
دایرکت اینستاگرام رو چطور تعمیر کنیم؟

دایرکت اینستاگرام چیست؟

دایرکت اینستاگرام که از آن می توان به عنوان یک ابزار گفتگو یا مسنجر یاد کرد که قابلیت به اشتراک گذاری در میان کاربران را دارد. این قابلیت کاملا پیش از بوجود آمدنش جای خالی اش حس می شد. اکنون برای برخی از کاربران دایرکت مشکل ساز شده است. بعضی از کابران هنگام ورود به اپ با خطا روبرو می شوند و نمی توانند به راحتی وارد دایرکت بشوند.
دلیل باز نشدن دایرکت اینستاگرام چیست؟
شاید اولین حدس شما از شروع مشکل اینستاگرام سرور اصلی باشد. یا اینکه فکر کنید اینستاگرام شما را محدود کرده است. ولی با توجه به شرایط سختگیرانه و دقیق اینستاگرام بر اکانت ها و احتمال محدود سازی احتمال اینکه مشکل در موبایل شما قابل رفع باشد اصلا کم نیست. برای رفع این مشکل حتما با دیجی بروز در ادامه ی این مقاله همراه باشید.

قدم اول برای رفع مشکل دایرکت اینستاگرام

برای یافتن اینکه مشکل از دستگاه شماست یا نه می بایست با یک دستگاه دیگر اکانت خود را تست کنید. اگر در دستگاه دوم هم همین مشکل را داشتید پس به احتمال زیاد اکانت شما از سرور اجازه دسترسی به دایرکت را ندارد. حال باید با ارسال Feedback مشکل اکانت خود را برطرف کنید. درصورتی که اکانت با دستگاه دوم بدون مشکل کار کرد پس باید این ایراد را در گجت خود جست و جو کنید. برای رفع این مشکلات یک سری مراحل را باید انجام بدهید که این موضوع می تواند به احتمال زیاد مشکل شما را برطرف کند.

مسیر اول

برای اولین کار باید به نسخه ای که از اینستاگرام استفاده می کنید نگاه کنید. با استفاده از گوگل پلی در اندروید یا اپ استور در آیفون این مشکل را می توانید برطرف کنید. این امکان همیشه وجود دارد که نسخه ای که استفاده می کنید شامل باگ هایی باشد که می تواند عملکرد اپ را در دستگاه شما اختلال ایجاد کند.

مسیر دوم

یکی از راه حل های کلاسیک تمامی لوازم الکترونیکی ریستارت کردن دستگاه است. شاید ساده و پیش پا افتاده بنظر برسد. ولی ریستارات کردن موبایل یا گجت های هوشمند به پاک شدن حافظه رم منجر می شود. این کار باعث می شود تا فضای اضافی پر شده توسط اپ های دیگر پاک شده و گوشی موبایل عملکرد بهتری را از خود به نمایش بگذارد.

مسیر سوم

بیشترین پاسخی که برای رفع این مشکل گرفتیم از مسیر سوم بود. اگر با مسیر های ساده تر یک و دو مشکل شما حل نشد پس باید به سراغ گزینه سوم بروید. در ادامه این مسیر را توضیح خواهیم داد و شما می توانید از این راه برای رفع مشکل دایرکت اینستاگرام خود کمک بگیرید. برویم به سراغ اصل مطلب. برای رفع مشکل دایرکت از طریق راه سوم می بایست حافظه کش اینستاگرام موبایل خود را خالی کنید. با این کار مجبور خواهید شد که برای ورود مجدد به اکانت خود از یوزرنیم و پسورد استفاده کنید. برای شروع به بخش تنظیمات رفته و پس از آن در بخش اپلیکیشن ها به سراغ اپ اینستا بروید. حال می بایست حافظه پنهان اپ و حافظه کش را پاک کرده تا اینستاگرام شما خالی از اطلاعات شود. حال برای دستیابی به اینستاگرام خود با استفاده از روش ورود وارد اینستاگرام خود شوید.

اگر از این مطلب خوشتون آمده، حتما پیج اینستاگرام دیجی بروز رو فالو کنید تا مطالب جدید رو دریافت کنید.