داستان روند طراحی گلکسی زد فلیپ سامسونگ

در سال 2019 شرکت سامسونگ با معرفی اولین دستگاه تاشو خود ( گلکسی فولد )، طراحی جدیدی از گوشی های هوشمند را تعریف کرد و هم اینک شرکت سامسونگ در سال 2020 برای دومین بار طراحی جدیدی از گوشی تاشو خود ارائه کرده است. تائه جونگ کیم، معاون رئیس شرکت تجارت ارتباطات سیار سامسونگ، در بحث طراحی گوشی های تاشو سامسونگ توضیح داد که : “طراحی جدید گلکسی زد فلیپ هویت جدیدی را به گوشی های تاشو عرضه می کند.”

انتخاب رنگ

چند روز پیش، شرکت سامسونگ در رویداد آنپکد گوشی گلکسی Z Flip را در سه رنگ شیک رونمایی کرد: بنفش آینه ای، مشکی آینه ای و طلایی آینه ای. در اینجا لفظ آینه نشان از انعکاس و براق بودن رنگ ها دارد. شرکت سامسونگ در طی فرایند تولید این سری گوشی ها، از یک شیشه ی صاف با پردازش دقیق و ترکیب رنگ ها استفاده کرده است، که در نتیجه لایه هایی از رنگ بر روی هم قرار گرفته اند که بسته به زاویه ای که به دستگاه نگاه می کنید، رنگ ها تغییر می کنند، در واقع شما در این دستگاه طیف وسیعی از رنگ ها را دارید.

سایز

اندازه ی گوشی گلکسی زد فلیپ 73.6 میلی متر در طول به هنگام تا شدن است، که موجب می شود بتوانید به راحتی آن را در دست خود نگه دارید و همچنین به راحتی می توانید آن را در داخل هر کیفی قرار دهید. شرکت سامسونگ برای اینکه گوشی گلکسی زد فلیپ را تا حد امکان فشرده و قابل حمل سازد، فاکتورهای مختلفی را آزمایش کرده است تا اینکه در نهایت به طرح ارائه شده رسیده است. در این طراحی هیچ جزئیاتی نادیده گرفته نشده است.

صفحه نمایش

در طراحی گلکسی زد فلیپ توجه دقیق شرکت سامسونگ به صفحه نمایش گوشی به خوبی حس می شود. به عنوان مثال زمانی که گوشی گلکسی زد فلیپ بسته می شود، شما می توانید اطلاعاتی از قبیل تاریخ، زمان و وضعیت باتری را مشاهده کنید و حتی زمانی که عکاسی سلفی انجام می دهید به شما این قابلیت را می دهد که ببینید در تصویر چگونه به نظر می رسید. با باز شدن دستگاه، رابط کاربری بصری سامسونگ، مدیریت صفحه نمایش بزرگ 6.7 اینچی را با یک دست آسان می کند. کیم توضیح داده است که در طراحی گوشی گلکسی زد فلیپ تمام تلاش مجموعه، برای اعمال دو ویژگی؛ دسترسی آسان به اطلاعات اصلی و همچنین نمایش چندین فعالیت هم زمان بر روی صفحه نمایش بوده است.

جدیدترین تجربه کاربری

سامسونگ با تحقیقات گسترده ای در مورد مخاطبان حال حاضر گوشی ها هوشمند، تشخیص داد که استفاده از گوشی های هوشمند تاشو، تجربه کاربری جدیدی را به مخاطبان ارائه می دهد. گلکسی زد فلیپ به طور خاص طراحی شده است تا همه چیز از جمله عکاسی، فیلمبرداری و … را برای کاربران راحت تر کند. برای این کار نیاز بود تا از گوشی هایی استفاده شود که دارای لولا می باشند، در نهایت طرحی را برای لولا ارائه داد که قادر به ایستادن یک دستگاه قابل تاشو در هر زاویه ای باشد. لولای پنهان دستگاه، این امکان را به کاربر می دهد تا از زوایای مختلف از دستگاه خود استفاده کند و همچنین گوشی گلکسی زد فلیپ را قادر می سازد تا در هنگام ایستادن بر خود تکیه کند. همچنین این لولا به اندازه کافی محکم است تا اطمینان حاصل شود که دستگاه به خودی خود باز یا بسته نمی شود.

سامسونگ پیش بینی کرده است که طراحی جدید گوشی گلکسی زد فلیپ می تواند تغییری شگرف در زندگی کاربران ایجاد کند، حال باید چند ماه از ورود این دستگاه به بازار بگذرد تا بتوانیم در مورد ادعای سامسونگ به صورت قطعی نظر بدهیم.