حمایت ایلان ماسک
حمایت ایلان ماسک از اوکراین با ماهواره استارلینک SpaceX

حمایت ایلان ماسک از کشور اوکراین با ماهواره استارلینک شرکت SpaceX

همانطور که میدانید این روزها کشور اوکراین درگیر جنگ با روسیه می باشد. به همین دلیل نیز آرامش، روح و روان مردم اوکراین مختل شده است. از آنجایی که در شرایط جنگی، مردم کشور اوکراین توانایی دسترسی به اینترنت را به خوبی ندارند، اوکراین با ارسال درخواستی به ایلان ماسک، خواستار اینترنت استارلینک برای کشورش شد. ایلان ماسک نیز با ارسال ماهواره های خود به اوکراین، حمایت خود را اعلام کرد. در ادامه به سراغ جزئیات بیشتری از این خبر میپردازیم.

حمایت ایلان ماسک از اوکراین با اینترنت ماهواره ای استارلینک SpaceX

ایلان ماسک، مدیر عامل میلیاردر شرکت SpaceX، پس از درخواست کمک از طرف معاون نخست‌وزیر کشور اوکراین در روز شنبه، ماهواره‌های Starlink را بر فراز اوکراین مستقر کرد. گویا ایلان ماسک قرار است به تعداد این ماهواره ها بیافزاید.

حمایت ایلان ماسک

معاون وزیر تحول دیجیتال “Mykhailo Fedorov” توییتی را از طریق Twitter به ایلان ماسک ارسال کرد. طی این توییت از ماسک درخواست کرد که ماهواره های استارلینک را برای بهبود وضعیت اینترنت که در شرایط جنگی بسیار مختل شده، به این کشور ارسال کند.

توییت فدوروف: elonmask@، درحالی که شما قصد در اختیار گرفتن مریخ را دارید، روسیه نیز سعی دارد اوکراین را تصرف کند! با توجه به این که موشک های شما با موفقیت به زمین فرود می آیند، موشک های روسیه نیز بر سر غیرنظامیان اوکراین فرود می آیند! ما از شما درخواست داریم تا ماهواره های استارلینک خود را برای اوکراین فراهم کرده و با این کار روس ها را دعوت به توقف جنگ کنید.

پس از گذشت چند ساعت از ارسال توییت بالا، ایلان ماسک طی ارسال پاسخی چنین نوشت:

سرویس استارلینک هم اکنون در اوکراین فعال است. علاوه بر آن، ماهواره های بیشتری نیز در راه آسمان اوکراین هستند.

تشکر اوکراین از Elon Mask طی ارسال ماهواره Starlink SpaceX

طی روزهای جنگی در اوکراین، اینترنت مناطقی از این کشور به شدت دچار اختلال شده بود. به نحوی که کاربران بسیاری به شبکه های اجتماعی خود نیز دسترسی نداشتند. با تایید و ارسال ماهواره های Starlink برای این کشور، قدردانی هایی از طرف مقامات اوکراین ارسال شد. حساب رسمی اوکراین در توییتر و همچنین وزیر تحول دیجیتال توییت های زیر را برای قدردانی ارسال کردند.

elon mask supports ukrain

 

اکانت وزیر تحول دیجیتال (Mykhailo Fedorov): ماهواره های استارلینک در راه اوکراین هستند! ممنون از ایلان ماسک و تمامی افرادی که از اوکراین حمایت میکنند.

اکانت رسمی اوکراین (Ukrain): ممنون!

به نظر شما با این کار و حمایت کشورهای مختلف از اوکراین، روسیه به جنگ با اوکراین پایان میدهد؟ نظراتتان را برایمان بنویسید.