حسگر اثر انگشت توسط ردمی بر روی نمایشگر LCD آمد

شرکت ویوو اولین شرکتی است که حدود دو سال پیش فناوری حسگر اثر انگشت در زیر نمایشگر را رونمایی کرد. این شرکت اولین گوشی هوشمند با این فناوری را در ژانویه سال 2018 با نام ویوو X20 پلاس یو دی رونمایی کرد. از آن زمان به بعد، این ویژگی به طور گسترده ای توسط همه تولید کنندگان پذیرفته شد. اما به دلیل وجود ساختار پانل، امکان استفاده از این ویژگی در صفحه نمایش های LCD وجود ندارد.

هم اینک مدیر برند ردمی، آقای لو ویبینگ اعلام کرده است که این شرکت توانسته فناوری حسگر اثر انگشت را بر روی یک صفحه نمایش LCD پیاده سازی کند. تاکنون فناوری اسکنر اثر انگشت در صفحه نمایش فقط در گوشی های هوشمند دارای پنل OLED در دسترس قرار گرفته است. گوشی های هوشمند دارای صفحه نمایش ال سی دی که در گذشته راه اندازی شده اند، دارای اسکنر اثر انگشت در پشت هستند و یا سنسور اثر انگشت در کنار هم دارند. مدیر ردمی حتی نشان داد که چگونه این فناوری بر روی یک نمونه اولیه ردمی نوت 8 پرو کار می کند. بزرگترین مسئله در مورد نمایشگر های LCD، ماژول نور پس زمینه بود که باعث ایجاد اختلال در حسگر اثر انگشت نوری می شد. با این حال، بخش تحقیق و توسعه شرکت ردمی موفق به غلبه بر این مشکل شد و اکنون در تلاش است تا این ویژگی را به سمت بهره وری انبوه سوق دهد.

شرکت ردمی در ابتدا زیر مجموعه ی شرکت شیائومی محسوب می شده است که رفته رفته این شرکت در تلاش است تا از شرکت شیائومی فاصله بگیرد و به عنوان بک شرکت مستقل فعالیت خود را ادامه دهد. به همین دلیل ما امروزه با واکنش هایی با نام شرکت ردمی مواجه می شویم که ممکن است برای ما ابهام آور باشد.

در سال 2019، برخی از شرکت های چین فهمیدند چگونه یک سنسور را در زیر پنل LCD قرار دهند با این حال به نظر می رسد ردمی اولین تولید کننده گوشی های هوشمند با حسگر اثر انگشت در زیر پنل LCD است. ویبینگ نشان داد که این مسئله با استفاده خلاقانه از مواد فیلم مادون قرمز با فشار بالا صورت گرفته است. این فناوری جدید دارای فرستنده مادون قرمز در پایین صفحه است که از طریق آن نور مادون قرمز ساطع می شود. این نور به صفحه نمایش نفوذ می کند و بر روی سنسور اثر انگشت می تابد تا تأیید اثر انگشت را تکمیل کند. البته جزئیات بیشتری در مورد این مسئله ارائه نشده است. تنها فیلمی با همین میزان از جزئیات منتشر شده است. با این حال برخی از تحلیلگران پیش بینی کرده اند که در آینده ای نزدیک بسیاری از شرکت ها از این فناوری بهره خواهند برد.

احتمال داده می شود که این فناوری در گوشی های سال 2020 ردمی ظهور کند. شرکت ردمی گوشی های سری نوت 9 را در تاریخ 12 مارس در هندوستان رونمایی خواهد کرد. گفته می شود که این سه مدل عبارتند از : ردمی نوت 9 و ردمی نوت 9 پرو و ردمی نوت 9 پرو مکس. هیچکدام از این گوشی ها از فناوری حسگر اثر انگشت در صفحه نمایش بهره نبرده اند.