NFT در اینستاگرام
توکن های NFT به زودی در اینستاگرام نیز اضافه می شود

خبر خوشی برای طراحان، NFT ها راهی اینستاگرام نیز می شوند

به گفته ی مارک زاکربرگ، مدیرعامل متا توکن های غیرقابل تعویض که با نام NFT شناخته میشوند به زودی راهی یکی از پلنفرم های متا خواهد شد. به این معنی که در آینده ای نزدیک NFT ها از طریق یکی از پلتفرم های محبوب متا با نام اینستاگرام نیز در دسترس خواهند بود.

NFT وارد اینستاگرام نیز می شود

مدیرعامل متا، مارک زاکربرگ، به تازگی اعلام کرده است که توکن‌های غیرقابل تعویض یا معروف به NFT، به زودی در یکی از پلتفرم‌های رسانه اجتماعی آن یعنی اینستاگرام در دسترس خواهند بود.

طبق گزارشی بدست آمده از BusinessInsider، مقام ارشد متا در اوایل این هفته در یکی از جلسات رویداد South By Southwest سخنرانی داشت. وی در این سخنرانی اظهار کرد که در طی چندین ماه آینده، برخی از NFT ها راهی اینستاگرام می شوند. همچنین وی در این باره امیدوار بود که با گذشت زمان بتوان مواردی مانند ساخت و یا انتشار NFT را از طریق Instagram عملی کرد. مدیرعامل متا در ادامه اضافه کرد که مجموعه ای از زیرساخت های فنی برای انجام چنین اقداماتی لازم است که باید از قبل روی آن کار شود. همچنین وی ادعا می کند که در آینده ای نزدیک ورود NFT ها به اینستاگرام امکان پذیر خواهد بود.

NFT در اینستاگرام

ورود NFT یه Instagram چگونه خواهد بود؟

همانند مدیرعامل متا، مدیرعامل اینستاگرام، آدام موسری نیز اخیرا در این باره سخنانی گفته است. به نقل از Gizmochina، آدام موسری نیز تایید کرده است که Instagram در حال بررسی NFT هاست. البته آدام موسری چیزی در رابطه با این موضوع افشا نکرده است. علاوه بر آن، مارک زاکربرگ اعلام کرد که عمده تمرکز اینستاگرام بر روی هندی ها و برنامه نویسان این کشور است. البته مارک زاکر برگ یا آدام موسری هنوز هیچ سخنی در رابطه با چگونگی ورود NFT به اینستاگرام به میان نیاورده است. به همین دلیل مشخص نمی باشد که آیا خرید و فروش NFT و یا ساخت و طراحی آن ها از طریق Instagram ممکن خواهد شد یا خیر.

مارک زاکر برگ همچنان در رویداد Fuel for India صحبت کرد. وی اعلام کرد که هند نقش بسیار مهمی در ساخت متاورس و طراحی آینده ای بر پایه ی Metaverse دارد. البته توییتر نیز به کاربران اجازه می دهد تا NFT های خود را در پروفایل خود نیز قرار دهند.