برند می
شیائومی به طور رسمی برند Mi را برای محصولات خود کنار گذاشت

شیائومی به طور رسمی برند Mi را برای محصولات خود کنار گذاشت

همان طور که میدانید، شیائومی محصولات خود را با مارک Mi در خارج از کشور به فروش میرساند. اما از این پس این نام تجاری را به تدریج کنار میگذارد. این خبر ابتدا توسط XDA – Developers گزارش شد و سپس سخنگوی شرکت شیائومی به طور رسمی آن را تایید کرد. گفته میشود از سه ماهه سوم سال 2021، سری محصولات Mi با نام Xiaomi شناخته میشوند. البته لازم به ذکر است که در چین از ابتدا هم به همین روال بوده است. در ادامه، به بررسی خبر توقف تولید سری mi شیائومی میپردازیم.

در این راستای توقف تولید سری mi برند شیائومی، اولین محصولاتی که از نام تجاری جدید بهره بردند، گوشی های هوشمند Mix 4 و تبلت های Pad 5 بودند. گوشی و تبلت های جدید شیائومی در تاریخ 10 آگوست رونمایی شده اند؛ ما در مورد تغییر نام تجاری آنها شک داشتیم که حدود ۱۴ روز بعد شرکت شیائومی این خبر را تایید کرد.

گوشی Mix 4

به منظور توقف تولید سری mi شیائومی یک بیانیه مطبوعاتی نیز نشر شده است:

این تغییر (حذف برند می شیائومی) برند جهانی شیائومی را متحد میکند. به عبارتی میتوان گفت شکاف بین نام تجاری آن و محصولات را از بین میبرد. البته ممکن است مدتی طول بکشد تا این تغییر در تمام مناطق اعمال شود.

در واقع با معرفی نام تجاری جدید، دو سری محصول مجزا در زیر مجموعه نام تجاری اصلی قرار میگیرند. محصولات شیائومی در سال های اخیر در اوج قله فناوری بوده اند. به همین سبب تجربه ای عالی از خود بر جای گذاشته اند. محصولات Redmi یک نوآوری بزرگ بود که با قیمتی قابل دسترس، کاربران و به خصوص قشر جوان را مورد هدف قرار داد.

قرار داد تغییر نام سری محصولات شیائومی و ردمی، به مرور روی تمام محصولات این شرکت اعمال خواهد شد.

توقف تولید سری mi شیائومی

پیش از این ، GM شیائومی تأیید کرده بود که فروشگاه های فیزیکی Mi، از این پس”فروشگاه شیائومی” نامیده میشوند. ما انتظار داریم این تغییر، در رویداد 15 سپتامبر یعنی هنگامی که سری 11T با شارژ سریع 120 واتی، چیپست های پرچم دار و صفحه نمایش 120 هرتزی عرضه میشود، رسمی شود.