تنظیم نور فلش LED
تنظیم میزان روشنایی نور فلش LED به اندروید 13 اضافه می شود

تنظیم نور فلش LED در اندروید 13 امکان پذیر می شود

ماه گذشته گوگل پیش‌نمایشی از اولین نسخه اندروید 13 خود را برای برنامه نویسان و توسعه دهندگان منتشر کرد. این آپدیت به ما اطلاعاتی را در مورد آنچه گوگل برای نسخه بعدی اندروید در نظر گرفته است، ارائه داد. در میان بسیاری از ویژگی‌های جدید اندروید 13، گوگل در حال آزمایش امکان تنظیم نور فلش LED دستگاه به عنوان چراغ قوه است.

این درحالی است که تنظیم نور فلش LED به عنوان چراغ قوه قبلا وجود داشت. البته به این طریق که میتوانستید از کمترین تا بیشترین حد، میزان نور را تغییر دهید. یعنی تنها دو حالت خاموش و یا روشن برای چراغ قوه در گوشی های اندرویدی وجود دارد. از سال 2014 میلادی با انتشار اندروید 5.0 شاهد قابلیت چراغ قوه در گوشی های اندرویدی بودیم. اگرچه امکان تغییر نور فلش LED وجود نداشت.

تنظیم نور فلش LED

امکان تنظیم نور چراغ قوه در اندروید 13

البته قبلا اپل و سامسونگ پیشنهاد تغییر میزان نور فلش LED را پیشنهاد داده بودند. اما اخیرا طبق گزارشات بدست آمده از منابع جدیدتر، گوگل در حال کار بر روی تغییر نور فلش LED در اندروید 13 است. برای تنظیم نور فلش LED دو افزونه ی جدید با نام های CameraManager API و TorchStrengthLevel اضافه خواهد شد. با کمک این افزونه ها، برنامه ها میتوانند کنترل دقیق تری بر میزان نور چراغ قوه گوشی موبایل داشته باشند.

نکته ی جالب توجه این است که این احتمال وجود دارد تا ویژگی های جدید در اندروید 13 برای تمامی دستگاه های اندرویدی در دسترس نباشند. چرا که چندین نرم افزار و سخت افزار نیاز است تا OEM ها بتوانند آن را اجرا کنند. ویژگی مذکور با نسخه پایدار اندروید 13 برای بسیاری از گوشی های اندرویدی عرضه می شود. امیدواریم بسیاری از سازندگان گوشی های هوشمند از بابت سخت افزاری امکان پشتیبانی از تنظیم نور چراغ قوه را برای دستگاه های هوشمند خود پیاده سازی کنند.