تمامی مشخصات گلکسی a53
تمامی مشخصات گلکسی a53 فاش شد

تمامی مشخصات گوشی گلکسی a53 در وبسایت Geekbench افشا شد

باتوجه به اینکه تمامی مشخصات گلکسی a53 افشا شده است؛ لذا می توان دریافت که با افشای این اطلاعات در وبسایت رسمی Geekbench به زودی شاهد رونمایی این گوشی خواهیم بود. به نقل از 91mobiles، در اوایل سال جاری، سامسونگ از گوشی Samsung Galaxy A52 5G، یعنی اولین گوشی که بالاتر از میان رده های سری A می باشد، رونمایی کرد. در رونمایی گوشی سامسونگ آ52 یک تراشه از شرکت کوالکام با نام اسنپدراگون 778 5G وجود داشت.

با تکیه بر گزارشات دریافتی می توانیم به زودی شاهد عرضه ی نسخه ی بالاتر از آ52 یعنی سامسونگ گلکسی A53 5G باشیم. همانطور که میدانید ماه گذشته رندرهایی از این گوشی محبوب افشا شد و اعلام شد که قرار است این گوشی در کشور هند تولید شود.

مشخصات Samsung Galaxy A53 5G در Geekbench

به نقل از MySmartPrice گوشی هوشمند اوپو در آینده با کد SM-A536U به بازار راه پیدا خواهد کرد. در وبسایت تعیین معیار گیکبنچ، انواع مختلفی از تست های تک هسته ای و یا چند هسته ای انجام شده که به ترتیب امتیازاتی معادل 686 و 1874 را دریافت کرده است. علاوه بر این امتیازات، لیست مذکور بیانگر بهره‌مندی این گوشی از رابط کاربری OneUI 4.0 در کنار اندروید نسخه ی 12 می باشد.

طبق مطالب Geekbench، رم گوشی سامسونگ گلکسی آ53 5جی، معادل 6 گیگابایت می باشد. البته انتظار می رود که رم 8 گیگابایتی نیز در این گوشی دیده شود.

تمامی مشخصات گلکسی a53با توجه به امتیازات افشا شده توسط Geekbench، گوشی سامسونگ گلکسی A53 5G می تواند قدرتش را از یک چیپست هشت هسته ای بگیرد. کد این چیپست s5e8825 خواهد بود. با توجه به امتیازات بدست آمده می توان حدس زد که این چیست ممکن است متعلق به شرکت مدیاتک با نام Dimensity 900 باشد. البته این احتمال نیز وجود دارد که تراشه ی مذکور متعلق به خود سامسونگ با نام Exynos 1200 باشد. در هر صورت نرخ ساعت یا همان فرکانس cpu معادل 2.4 گیگاهرتز است. در کنار اطلاعات تراشه، گویا پردازنده ی گرافیکی آ53 (یکی از فاکتورهای مهم برای گیمرها) قرار است Mali G68 باشد.

توضیحات بیشتر

با توجه به رندرهای سامسونگ گلکسی A53 5G، شاهد وجود یک ماژول دوربین در پنل پشتی بودیم. این ماژول به حالت مستطیلی باریک با گوشه های خمیده است. علاوه بر آن سه واحد دوربین به صورت عمودی قرار گرفته اند که در کنار واحد دوربین دوم، لنز چهارم قرار گرفته است. در زیر آن نیز یک فلاش LED نیز مشاهده می شود. دوربین سلفی درون ناچ حفره ای و در بخش مرکزی گوشی قرار گرفته است. وجود حاشیه های باریک، طبق رندرها در جهت افزایش دسترسی کاربر به صفحه نمایش می باشد.

در رابطه با اتصالات نیز یک عدد پورت تایپ سی برای انقال داده ها توسط کابل USB و تامین انرژی باتری مورد توجه قرار میگیرد.

زمان عرضه ی گوشی گلکسی a53

گوشی سامسونگ آ53 قرار است در اوایل سال 2022 میلادی راهی بازار شود. این ادعا بر طبق اطلاعات منتشر شده توسط Geekbech، می تواند تا حدی مورد قبول باشد. بایستی منتظر دریافت اطلاعات تکمیلی باشیم.