تماس تصادفی گوشی گوگل
تماس تصادفی گوشی های گوگل با لیست مخاطبان!

برخی از تلفن های Google Pixel به طور تصادفی با افرادی که در لیست مخاطبین خود قرار دارند تماس می گیرند!

بیایید صادق باشیم که، گوشی های پیکسل گوگل، به نوعی بدنام شده اند؛ زیرا برای کاربران مشکلات زیادی به وجود آورده اند اکنون نیز با  گزارشات کاربران در رابطه با مشکل تماس تصادفی گوشی های گوگل مواجه هستیم. با وجود اینکه از عرضه ی این گوشی ها مدت زمان زیادی نگذشته است اما اولین گزارش ها بیانگر ایرادات رنگ سبز صفحه و یا سوسو زدن صفحه نمایش به دست آمد.

با وجود مشکلات قبلی که آپدیت هایی نیز برای رفع آن ها عرضه شد؛ گزارشات از مشکلات جدید کاربران گوشی های پیکسل خبر می دهند. برخی از کاربران گزارش داده اند که گوشی پیکسل آن ها به طور تصادفی با افرادی که در لیست مخاطبینشان هستند، تماس برقرار می کند.

می توانید در ادامه برخی از مشکلات کاربران گوشی گوگل پیکسل را مشاهده کنید.

 

برقراری تماس تصادفی در گوگل پیکسل 6 پرو

با توجه به اطلاعات دریافتی توسط اکثر منابع، به نظر می رسد که این تماس ها ممکن است توسط دستیار گوگل (Google Asisstant) صورت گیرند. اکثر منابع معتقدند خود کاربران به اشتباه با دادن دستور «تماس با کسی»، باعث برقراری تماس شده اند. اما کاربران این موضوع را رد می کنند. علت رد این موضوع را نیز بدین صورت شرح می دهند: «در موقعیت هایی که دستیار گوگل با زبان کاربران اطرافش آشنا نمی باشد، گوشی های گوگل به طور تصادفی با افراد لیست مخاطبان تماس برقرار کرده اند».

با وجود این گزارشات و احتمال این که دستیار گوگل تماس هایی را خود بخود برقرار کرده باشد؛ گزارشات دیگری نیز به دست gsmarena رسیده است. گزارشات جدید نشان می دهد که کاربران شاهد برقراری تماس خود به خودی گوگل در محیط های ساکت نیز بوده اند.

بررسی گزارشات لیست Google Activity

کاربرانی کهمشکل تماس تصادفی حتی در مکان ساکت را داشتند، لیست Google Activity را بررسی کردند. طبق گزارشاتی که به دستشان رسید، معلوم شد؛ این تماس ها بر اثر دستور «تماس به کسی نبوده» است. بررسی های لیست Google Activity نشان داد که عبارت معروف  “Hey Google” حتی به زبان کاربران به صورت تصادفی نیز، نیامده است. بنابراین، این مسئله به وضوح مورد بررسی قرار گرفت.

تماس تصادفی گوشی گوگل
نتیجه بررسی

طبق بررسی هایی که صورت گرفت؛ دستیار گوگل تنها زمانی می تواند فعال شود که صفحه ی گوشی قفل نباشد. لذا برقراری تماس در مواقعی که صفحه ی گوشی قفل است دور از انتظار می باشد. همچنین google assistant در شناسایی عبارت Hey Google در بار اول بسیار تیز عمل نمی کند. همچنین پروسه ی تشخیص مخاطب و تماس با آن توسط دستیار گوگل کمی زمانبر است. دلایل مذکور به وضوح امکان برقراری خود به خودی تماس توسط دستیار گوگل را رد می کند.

راه حل ساده رفع مشکل تماس تصادفی

می تواند برایتان به اندازه کافی جالب به نظر برسد که این مشکل غالبا با راه اندازی مجدد دستگاه به راحتی میتواند رفع شود. البته برخی از کاربران تصور می کنند  افزایش حافظه ی پنهان گوشی باعث ایجاد اختلال در عملکرد دستیار گوگل می شود.

علل احتمالی این تماس های تصادفی چه می تواند باشد؟

بخش کوچک و نهایی، علت وقوع این اتفاق را زمانی که صفحه گوشی در حالت قفل است و  اتاق ساکت است، بیشتر توضیح می‌دهد. ظاهراً گزینه ی «پاسخ‌های دستیار در صفحه قفل» به این معنی است که گوشی همیشه به دستور “Hey Google” واکنش خواهد داد. لذا برای حل این مسئله کاربران می توانند از بخش تنظیمات آن را موقتا غیر فعال نمایند. با غیر فعال کردن این گزینه تا حدی می توانیم مانع از واکنش گوگل نسبت به هر نوع صدا در اطرافش حتی حین قفل بودن صفحه باشیم.

تماس تصادفی گوشی گوگلمشکل برقراری تماس تصادفی حتی در زمان قفل بودن صفحه گوشی!

متاسفانه گزارش دیگری نیز دریافت کردیم. این گزارش نشان داد که کاربران حتی در حالت قفل بودن صفحه موبایل هم زمان با خاموش بودن میکروفن گوشی نیز، شاهد بروز تماس های تصادفی بوده اند. بروز این اتفاق می تواند ناشی از 2 عامل باشد: اولا این که دستیار گوگل با بخش میکروفن ارتباطی ندارد. دلیل دوم هم ممکن است عدم توجه گوگل به حریم خصوصی خود می باشد که هر دو عامل نشانه ی خوبی نیست.

کمی بیشتر

در هر صورت، حداقل بر خلاف بسیاری از مسائل دیگر، به نظر می رسد که این مورد مربوط به بخش سخت افزار نیست و از این رو در دراز مدت کمتر می تواند نگران کننده باشد. در واقع، حتی با مطالعه برخی از گزارش‌ها دیدیم که دستگاه‌های قدیمی‌تر مثل گوشی پیکسل 3a و گوشی پیکسل 4a نیزدچار این مشکل شده اند.

آیا کمپانی گوگل قرار است این مشکل را برطرف کند؟

ظاهراً گوگل از قبل از وجود این مشکل آگاه است و در حال کار بر روی یک اصلاح فوری است. بنابراین شنیدن آن خبر خوبی برای کاربران می باشد.