جذب 70 میلیون کاربر جدید در زمان قطعی واتس اپ
تلگرام در زمان قطعی واتس اپ 70 میلیون کاربر جدید جذب کرد!

تلگرام در زمان قطعی واتس اپ 70 میلیون کاربر جدید جذب کرد

گفته میشود رشد روزانه تلگرام در زمان قطع شدن سرورهای فیس بوک و شبکه های تحت نظر آن، شاهد جهش بی سابقه ای بوده است. همان طور که شاهد آن بودید، فیسبوک و سایر سرویس های آن مانند واتس اپ و اینستاگرام اخیرا با یک قطعی بی سابقه در سراسر جهان مواجه شده بود. این قطعی و اختلال پیش آمده، بیش از 6 ساعت به طول انجامید. در همین راستا میلیون ها دلار خسارت نیز  به فیسبوک وارد شد. در عین حال، این قطعی سراسری، زمینه را برای رقابت واتس اپ با تلگرام فراهم کرده بود! با مجله خبری دیجی بروز همراه باشید تا به بررسی جزئیات بیشتر این خبر بپردازیم.

گفته شده است که در طول این قطعی بزرگ، تلگرام حدود 70 میلیون کاربر جدید را به دست آورد. این سرویس پیام رسانی (تلگرام) با جذب تعداد زیادی از کاربران در طول 6 ساعت، رکوردی بی سابقه زد!

شکست فیسبوک، سود تلگرام را به دنبال دارد

مطابق گزارش رسمی فیسبوک، مشکل پیش آمده ناشی از اختلالی بود که در جریان پیکربندی داخلی به وقوع پیوسته بود. این اختلال 6 ساعته، طولانی ترین قطعی در تاریخ فیسبوک تلقی شده است. طبق استاندارد Standard Media Index،یک شرکت اندازه گیری تبلیغات، این شبکه اجتماعی در این جریان، در هر ساعت حدود 545،000 دلار از درآمد تبلیغات خود را از دست داده است. علاوه بر آن، پس از این اتفاق، ارزش سهام فیس بوک حدود 4.9 درصد کاهش یافته است. گفته میشود مارک زاکربرگ، حدود 6 میلیارد دلار را از دست داده است.

 قطعی واتس اپ

در عین حال، هنگامی که فیسبوک در حال از دست دادن حجم کلانی از پول و کاربران بود، تلگرام، شاهد افزایش بی سابقه کاربران جدید بود. به گفته پاول دوروف، مدیر عامل تلگرام، در زمان قطعی سراسری 6 ساعته، بیش از 70 میلیون کاربر جدید به پیام رسان تلگرام اضافه شده اند.

او در یک پست وبلاگی نوشت که نیروهای ما در مدیریت ترافیک جدید کار فوق العاده ای انجام داده اند. لذا در این میان، هیچ کس مشکلی را تجربه نمی کند. با این حال ، ممکن است کاربران در قاره آمریکا با سرعت کمتری روبرو شوند. زیرا اکثر کاربران جدید که به تلگرام اضافه شده اند، از کشور آمریکا بوده اند.

این مشکل ناگهانی، در واقع نشان داد که وقتی یک شرکت واحد، دارای چندین پلتفرم مهم است، یک قطعی چند ساعته، میتواند چه تبعاتی را به دنبال داشته باشد. این قطعی به غیر از کاهش درآمد تبلیغاتی برای فیسبوک، باعث اختلال در تجارت دارایی ها نیز شد.