تلویزیون شیائومی مدلES50
تلویزیون شیائومی مدلES50 با صفحه نمایش 50 اینچی معرفی شد

جدیدترین تلویزیون شیائومی مدلES50 با کیفیت 4K و بهره مندی از دالبی ویژن رونمایی شد

به نقل از gsmarena، جدیدترین تلویزیون شیائومی در چین رونمایی شد. گویا این بار نیز شاهد قابلیت های خاص در این تلویزیون خواهیم بود. در ادامه به توضیحات اجمالی در رابطه با تلویزیون شیائومی مدلES50 می پردازیم.

مشخصات تلویزیون شیائومی مدلES50

تلویزیون شیائومی مدلES50 از فناوری MEMC بهره می برد. قابلیت MEMC به این تلویزیون امکان نمایش تصاویر با واقعی ترین حالت ممکن است همچنین می تواند رفرش ریت را افزایش دهد. البته درصورتی که محتوای شما نیز با این قابلیت تولید شده باشد می توانید به خوبی از این قابلیت لذت ببرید. علاوه بر این قابلیت شیائومی با افزودن ویژگی های دیگری مثل دالبی ویژن سعی در افزایش تجربیات لذت بخش مصرف کنندگان را دارد. فرمت دالبی ویژن برای نمایش تصویری با جزئیات بیشتر نیز در این تلویزیون مشاهده می شود. تلویزیون مذکور از وضوح قابل توجهی معادل  4K HDR بهره می برد. قابلیت مهمتر از آن پشتیبانی از 600 نیت روشنایی است که در 4096 سطح مختلف می تواند آن را افزایش دهد.

تلویزیون شیائومی مدلES50یکی دیگر از مهمترین ویژگی های تلویزیون جدید شیائومی، دقت رنگ در سطح حرفه ای آن هم در حدود 2.0 dE2000a است. این دقت رنگ حرفه ای از طریق الگوریتم های پیچیده ای که خطاهای رنگ را کاهش می دهند، به دست می آید. موتور هوش مصنوعی در این تلویزیون از الگوریتم‌های وضوح فوق‌العاده ای استفاده می کند تا نویز را تا حد زیادی بکاهد. همچنین این الگوریتم های حرفه ای می توانند تاثیر زیادی در بهبود کیفیت و رفع مصنوعات با وضوح پایین داشته باشد.

سایر ویژگی های قابل توجه عبارتند بهره مندی از یک پنل رنگی 10 بیتی است. همچنین در Xiaomi ES50 TV از چیپست قدرتمند چهار هسته ای MediaTek MT9638 استفاده شده است. چیپست مذکور می تواند بر روی MIUI در این تلویزیون اجرا شود.

قیمت تلویزیون ES50 Xiaomi

قیمت این تلویزیون 2399 یوان چین است. شهروندان چینی می توانند این تلویزیون را در چین به صورت پیش خرید سفارش دهند. در صورت خرید به صورت پیش فروش، چینی ها می توانند از تاریخ 11 دسامبر شاهد ارسال این تلویزیون باشند. هنوز اطلاعات چندانی مبتنی بر عرضه ی جهانی آن ارائه نشده است. البته برخی شایعات ادعا کرده اند که این تلویزیون علاوه بر کشور چین می تواند به کشور هند نیز راه یابد اما صحت این شایعه مشخص نمی باشد. علت این ادعا وجود نسخه های 43 اینچی 55 و 65 اینچی این تلویزیون در کشور هند می باشد.