ادغام بخش لوازم جانبی
تغییری اساسی با ادغام بخش لوازم جانبی و گوشی های سامسونگ

ادغام بخش لوازم جانبی و گوشی های سامسونگ یک تغییر اساسی خواهد بود

سامسونگ اعلام کرد که قرار است بخش لوازم جانبی و گوشی ها را ادغام نماید. این ادغام تغییری بزرگ در ساختار این کمپانی خواهد بود. همچنین کمپانی samsung قرار است در سامسونگ ادغام شده، مدیر عاملان جدیدی را نیز منصوب کند. به گزارش رویترز، هدف از این اقدام سامسونگ این است که ساختار شرکت خود را ساده کند. این اقدام علاوه بر ساده سازی ساختار شرکت، باعث می شود تا این کمپانی بتواند بر تولید تراشه های خود تمرکز کند.

توضیحات بیشتر

آقای Han Jong-see در کسب و کار فعلی نمایشگرهای بصری (عمدتاً تلویزیون ها)، به عنوان نایب رئیس و مدیر عامل ارتقاء خواهد یافت. وی همچنین شرکت تازه ادغام شده را نیز رهبری خواهد کرد. البته هنوز از اقدامات آینده ی هان در سمت جدیدش در سامسونگ خبر چندانی به گوش نمیرسد.

ادغام بخش لوازم جانبیگزارشات حاکی از آنند که سامسونگ شاهد تغییراتی در واحد های ستادی بخش تراشه و قطعات خواهد بود. این تغییرات به گونه ای خواهند بود که کیونگ کی هیون، مدیرعامل شرکت الکترومکانیک سامسونگ، یکی از مدیران اجرایی شرکت شود و بخش تراشه و قطعات را نیز رهبری کند.

به نقل از لی جائه یون، تحلیلگر Yuanta Securities Korea، این تغییر ممکن است به سامسونگ کمک کند تا با مشکلاتی که در دنیای تلفن های هوشمند و لوازم الکترونیکی مصرفی دارد، مقابله کند. اما مشکل بزرگ‌تر عرضه ی تراشه است. افزایش قیمت مواد اولیه، مشکلات لجستیکی و رقابت فزاینده چین و ایالات متحده، بر افزایش این مشکلات دامن می زنند.

سامسونگ قصد دارد تا سال 2030 از TSMC پیشی بگیرد و به برترین تولید کننده تراشه تبدیل شود. طبق برآوردهای شرکت، برای عملی ساختن این اقدام در حدود 150 میلیارد دلار سرمایه گذاری نیاز دارد. این مبلغ در درجه اول برای توسعه ی ریخته گری ها و ساخت تاسیسات جدید استفاده می شود.