دستمال اپل
دستمال اپل به لحاظ تعمیر پذیری امتیاز صفر گرفت!

دستمال اپل به لحاظ تعمیر پذیری امتیاز صفر را به خود اختصاص داد!

شایان ذکر است که کمپانی اپل پس از معرفی آیفون های سری 13 و مک بوک های جدید، پارچه مخصوص تمیز کردن صفحه نمایش را روانه بازار کرد. جالب است بدانید که قیمت این دستمال اپل در همان ابتدا 19 دلار اعلام شد!

چندی پیش IFixit که کارایی انواع تجهیزات را ارزیابی میکند، به شوخی تصمیم گرفت که دستمال اپل را کالبد شکافی کند! نتایج این ارزیابی  بسیار بحث انگیز بود. IFixit به لحاظ تعمیر پذیری، نمره 0 از 10 را به دستمال 19 دلاری اپل داد!

دستمال اپل

در پیرامون این اتفاق حواشی و طنز های زیادی، همواره دست به دست میشود. IFixit خاطر نشان کرد که جدای از شوخی ای که شکل گرفته، دستمال اپل در مقایسه با دستمال های مرسوم بازار به مراتب باکیفیت تر است. اما به هر حال ارزش 19 دلار را ندارد.

به گفته IFixit، این پارچه تمیز کننده نمایشگر اپل، همانند سایر لوازم این چنینی، از دو قطعه تشکیل شده است. پاره شدن این دستمال نیز هیچ تفاوتی با سایر پارچه ها ندارد. البته IFixit به این مقدار بررسی قناعت نکرده است و به بررسی دستمال اپل در زیر میکروسکوپ نیز پرداخته است!

دستمال اپل

جزئیات بیشتر

گفته میشود که متریال این دستمال، شبیه به کاور آیپد است که با لایه نازکی از میکروفیبر پوشانده شده است. هر دو قطعه شبیه به چرم مصنوعی و کرکی مانند به نظر میرسند. در زیر میکروسکوپ، کیفیت ممتاز دستمال اپل قابل مشاهده است! همان طور که در تصویر میبینید، سمت راست پارچه جنجالی از برند اپل بوده و تصویر سمت چپ یک پارچه معمولی را نشان میدهد.

دستمال اپل

الیاف این پارچه به شکلی متراکم به هم پیچیده شده اند. در میان این بافت، یک خط باریک، سیب مخصوص برند اپل را تداعی کرده است! در کل این پارچه متفاوت تر از دستمال های مرسوم تلقی میشود اما به هر حال به هیچ عنوان تعمیر پذیر نبوده و البته ارزش 19 دلار را ندارد!