واقعیت مجازی PS VR2
تصاویر رسمی هدست واقعیت مجازی PS VR2 سونی منتشر شد

تیزرهای رسمی از هدست واقعیت مجازی PS VR2 از سونی منتشر شد

کمپانی سونی، ماه قبل هدست واقعیت مجازی خود را با نام PS VR2 معرفی کرد. البته در این رویداد معرفی، هیچ تصویری از هدست را منتشر نکرد. دقایقی پیش به گزارش از منابع معتبری مثل mysmartprice و gsmarena، سونی سرانجام طراحی هدست PS VR2 خود را با انتشار تصاویری فاش کرد. طبق تصاویر میتوان دریافت که در طراحی هدست واقعیت مجازی سونی و کنترولرهایش، از پلی استیشن 5 الهام گرفته شده است. از این رو کاملا با خود play station 5 ست است.

سبک طراحی هدست PS VR2 از سونی

هیداکی نیشینو، معاون ارشد در پلتفرم SIE در این باره می گوید که هدست VR2 سونی از نظر طراحی، ظاهری همانند کنترولرهای PS VR2 Sense داشته و طراحی خمیده دارد. مورب بودن طراحی باعث دید 360 درجه ای می شود که بازیکنان حین ورود به دنیای واقعیت مجازی بتوانند محیط اطراف خود را به صورت کامل مشاهده و احساس کنند.

نیشینو در همان پست مربوط با پلی استیشن، تاکید بیشتری بر طراحی خاص play station VR2 کرده است. چرا که هدف از سبک طراحی هدست VR2 تماس بیشتری است که با دست ها و سر انسان دارد. به همین دلیل لبه های گرد و حاشیه های خمیده و منحنی مانندی در کنترولرها و هدست واقعیت مجازی وجود دارد.

جدیدترین هدست واقعیت مجازی PS VR2 با طراحی ارگونومیک

علاوه بر آن، این منبع اعلام میکند که هدست واقعیت مجازی VR2 با توجه به رعایت اصول ارگونومی خاصی که در طراحی وجود دارد، به قدری راحت است که سهولت در استفاده برای انواع اندازه های سر تضمین شده می باشد. ذکر این نکته شاید برایتان جالب باشد که اولین هدست PS VR از شرکت سونی برای تنظیم و بالانس کردن وزن هدست، یک هد بند داشت. این هدبند از آنجایی که برای تعدیل وزن به کار می رفت، در هدست جدید PS VR2 نیز مورد استفاده قرار میگیرد. به همین دلیل از بابت میزان راحتی حرفی برای گفتن بر جای نمی گذارد.

هدست واقعیت مجازی PS VR2

بلندگوها و میدان دید هدست Sony Play station VR2

میدان دید در هدست واقعیت مجازی سونی VR2 قابل تنظیم با دست است. به همین دلیل استفاده کننده ها میتوانند محدوده دید خود را به گونه ای تنظیم کنند که هدست در فاصله ای نزدیک و یا دورتر از صورتشان قرار گیرد. به علاوه، محل قرارگیری بلندگوهای استریو در هدست واقعیت مجازی سونی پلی استیشن VR2، همانند اولین مدل از هدست واقعیت مجازی یعنی PS VR، یکسان است.

تفاوت هدست PS VR و PS VR2 سونی

ویژگی جدیدی که در هدست سونی پلی استیشن VR2 وجود دارد؛ لنز قابل تنظیم برای تنظیم فاصله چشمان کاربر با هدست است. از این رو کاربر میتواند متناسب با اندازه سر و چشم های خود هدست را تنظیم کنند. عمده تفاوت هدست VR با VR2، سبک بودن هدست واقعیت مجازی PS VR2 است. چرا که ظاهری باریکتر و وزن بسیار کمتری دارد. علاوه بر آن در داخل خود یک موتور جدید برای ارسال فیدبک هم تعبیه شده است.

زمان عرضه هدست واقعیت مجازی سونی PS VR2

منبع مذکور در رابطه با تاریخ عرضه هدست VR2 سونی را تایید نکرده است. اما هم اکنون برنامه نویسان در حال توسعه بازی های جدیدی برای هدست PS VR2 می باشند. به همین دلیل در زمان عرضه جدیدترین هدست واقعیت مجازی سونی یعنی هدست واقعیت مجازی PS VR2، بازی های جدید نیز عرضه می شود.