تراشه اسنپدراگون8 نسل1 پلاس
تراشه اسنپدراگون8 نسل1 پلاس قلب تپنده سونی Xperia 5 mark4

تراشه ی اسنپدراگون8 نسل1 پلاس قلب تپنده گوشی سونی Xperia 5 mark 4

طبق اطلاعات بدست آمده از منابع مختلف، گوشی سونی Xperia 5 mark 4 قرار است از تراشه اسنپدراگون8 نسل1 پلاس استفاده کند. همانطور که میدانید سال هاست شرکت سونی برای گوشی های پرچمدار خود یک نمونه ی کوچکتری هم تولید میکند. نسخه های کوچکتر از پرچمداران سونی، صفحه نمایش کوچکتری داشتند. این بار هم سونی قرار است همان رویه را ادامه دهد. به این صورت که با تولید گوشی سونی اکسپریا 5 مارک 4، صفحه نمایش کوچکتر می شود اما گوشی Xperia 5 mark 4 از چیپست گوشی های پرچمدار استفاده خواهد کرد. نه تنها چیپست، بلکه از بابت تصویربرداری نیز گوشی های اکسپریا 5 مارک 4 دوربین های قدرتمندی دارند.

تراشه اسنپدراگون8 نسل1 پلاس

تقاوتی که قرار است این گوشی با نسخه های بزرگتر از خود داشته باشد، اندازه ی نمایشگر، باتری و قیمت است. پست جدیدی از ویبوی چینی منتشر شده است که مشخصات و ویژگی های گوشی سونی اکسپریا 5 مارک 4 را معرفی میکند. در ادامه به سراغ معرفی مشخصات گوشی سونی اکسپریا 5 مارک 4 می رویم.

تراشه اسنپدراگون8 نسل1 پلاس تامین کننده قدرت گوشی سونی اکسپریا 5 مارک 4

شایعات زیادی از گوشی اکسپریا 5 مارک 4 به گوش رسیده است. این گوشی ها از تراشه ی پرچمدار کوالکام با نام اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس استفاده میکنند. تراشه ی اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس از فناوری 4 نانومتری TSMC ساخته شده است.

با تکیه بر مطالب بدست آمده از ویبو، چینش دوربین ها در اکسپریا 5 مارک4 دقیقا همانند آرایش دوربین های گوشی سونی Xperia 5 Mark 3 است. مشخصات دوربین ها در ادامه آورده شده است.

مشخصات دوربین ها در گوشی Xperia 5 Mark 4

گوشی سونی Xperia 5 Mark 3، یک واحد دوربین اصلی با لنز 12 مگاپیکسلی (IMX557) خواهد داشت. واحد دوربین بعدی یک لنز اولتراواید بوده و 12 مگاپیکسلی از نوع IMX363 است. برای سومین دوربین نیز میتوان یک واحد لنز تله‌ فتو را شاهد بود که قدرت زوم اپتیکال 3 برابری دارد. از این اطلاعات میتوان به صورت کامل دریافت که تمامی سنسورهای دوربین، از بابت نوع با نسل قبلی گوشی های سونی اکسپریا یعنی Xperia 5 Mark 3 مطابقت دارند. در این پست آمده است که گوشی Xperia 5 Mark 4 مجهز به یک باتری با ارتقا جزئی در ظرفیت است (نسل قبلی سونی اکسپریا 5 مارک 4). پنل پشتی گوشی سونی اکسپریا 5 مارک 4 توسط روکشی از گوریلا گلس ویکتوس محافظت می شود.

تراشه اسنپدراگون8 نسل1 پلاس

از آنجایی که تراشه ی Snapdragon 8 Gen 1 Plus قرار است در نیمه دوم سال عرضه شود، زمان عرضه ی گوشی سونی Xperia 5 Mark 4 نیز در همان محدوده ی زمانی خواهد بود. برای عرضه ی زودهنگام، کوالکام درحال تسریع سرعت تولید تراشه های اسنپدراگون 8 سل 1 پلاس است.

مشخصات سخت افزاری گوشی Xperia 5 Mark 4

طبق شایعات، گوشی سونی Xperia 5 Mark 4، پرچمدار آینده از شرکت سونی در سال 2022، تراشه ای از اسنپدراگون 8 نسل 1 پلاس دارد. این تراشه به همراه 12 و 16 گیگابایت رم و فضای ذخیره سازی 256 و 512 گیگابایتی راهی بازار می شود. برای تامین انرژی گوشی سونی اکسپریا 5 مارک 4، یک واحد باتری 5000 میلی آمپر ساعتی در نظر گرفته شده است. در رابطه با سرعت شارژ نیز گوشی Xperia 5 Mark 4 از سارژ سریع 45 واتی پشتیبانی میکند.