تبلیغات نادرست شیائومی
تبلیغات نادرست شیائومی برای این کمپانی بسیار گران تمام شد!

تبلیغات نادرست توسط شیائومی منجر به شکایت و جریمه ای سنگین شد!

شرکت شیائومی به علت تبلیغات نادرست خود در زمینه ی نمایشگر گوشی Redmi K30 5G، باعث جریمه ای سنگین شد. این اتفاق عجیب به نقل از 91mobiles، منجر شده است تا سازنده ی چینی گوشی های هوشمند، جریمه ی سنگین بپردازد. برای اطلاع از جزئیات خبر با ما همراه باشید.

چرا شیائومی جریمه شد؟

شیائومی به عنوان تولیدکننده ی گوشی های هوشمند، در تبلیغ گوشی ردمی K30 5G، با توجه به این که پنل LCD خود را به عنوان AMOLED معرفی کرده بود، دستگیر شد. گویا پس از آن شیائومی با پیگیری های خود توانست با پرداخت جریمه ی 20000 یوانی این قضیه را فیصله دهد. گزارشات حاکی از آنند، جریمه توسط شرکت فناوری ارتباطات شیائومی، با مسئولیت محدود پرداخت شده است.

توضیحات بیشتر

طبق گزارش ITHome، شیائومی در حالی که “قانون تبلیغات جمهوری خلق چین” را نقض کرده بود، دستگیر شده بود، زیرا این شرکت گوشی Redmi K30 5G خود را به عنوان یک گوشی هوشمند دارای صفحه نمایش AMOLED سامسونگ به بازار عرضه کرده است. بسیار واضح است که این ادعا غلط می باشد، چرا که گوشی ردمی k50 مدل 5G از یک پنل 6.67 اینچی ساخته شده که از جنس IPS LCD می باشد.

تبلیغات نادرست وضوح نمایشگر این گوشی نیز معادل FHD+ است که یک ناچ حفره ای در بخش مرکزی خود دارد. این ناچ حفره ای برای در برگرفتن دوربین سلفی تعبیه شده است. جالب است بدانید که صفحه نمایش این گوشی، به عنوان یک صفحه نمایش AMOLED سامسونگ معرفی شده بود. این تبلیغات توسط شرکت شیائومی و در رویداد پیش فروش 21 اکتبر سال 2020 در فروشگاه رسمی شیائومی در Tmall منتشر شده بود.

آیا شیائومی این ادعا را تایید کرده است؟

شیائومی، با این حال، خود را مجرم نمی‌داند و ادعا می‌کند که این اتفاق به دلیل «خطای انسانی» رخ داده است و هیچ چیز عجیبی در این مورد وجود ندارد. این در حالیست که به هیچ وجه نمی‌توان صحت این ادعا را تأیید کرد. البته می توان امیدوار شد که در آینده ای چنین اتفاقاتی دوباره تکرار نخواهد شد. از این گذشته این خبر نه تنها اعتبار برند شیائومی را خدشه دار کرد، بلکه احتمال انتشار اطلاعات نادرست را نیز افزایش می دهد. متاسفانه نمیتوان تعیین کرد که چه تعدادی از مشتریان شیائومی، صرفا به علت نمایشگر آمولد، این گوشی را خریداری کرده اند. البته احتمال جبران این اشتباه را نیز نمی توان نادیده گرفت.