تاسیسات تولید تراشه سامسونگ
تاسیسات تراشه سازی 17 میلیارد دلاری سامسونگ!

سامسونگ 17 میلیارد دلار را برای ساخت تاسیسات تولید نیمه هادی اختصاص داده است

سامسونگ امروز از سرمایه گذاری خود در ساخت تاسیسات تراشه سازی 17 میلیارد دلاری در تیلور خبر داد. ظاهرا احداث این شرکت، بزرگترین سرمایه گذاری سامسونگ در ایالت متحده خواهد بود. به گفته کمپانی سامسونگ، این امر به نوآوری ها و فناوری های نسل بعدی نیرو خواهد بخشید.

گفته میشود این مرکز جدید که قرار است به زودی احداث شود، محصولاتی را بر اساس فناوری های پیشرفته تولید خواهد کرد. این محصولات برای کاربرد در زمینه هایی مانند گوشی موبایل با شبکه ارتباطی 5G، محاسبات با عملکرد بالا (HPC) و هوش مصنوعی (AI) تولید و عرضه خواهند شد. سامسونگ مدعی است که با تاسیس این مرکز و با تولید ساخت های نیمه هادی پیشرفته، به تقاضای خیل عظیمی از مردم پاسخ داده و عین حال به حمایت مشتریان خود در سراسر جهان متعهد خواهد ماند.

سامسونگ قصد دارد ساخت این مجموعه را در نیمه اول سال 2022 اجرایی کرده و در نیمه دوم سال 2024 بهره برداری از این تاسیسات را آغاز کند. گفته میشود این مکان بیش از 5 میلیون متر مربع وسعت خواهد داشت. لذا انتظار میرود این تاسیسات به عنوان یک مکان کلیدی برای سامسونگ، ایفای نقش کند.

کمپانی سامسونگ ادعا میکند که با در نظر گرفتن عوامل متعددی نظیر اکوسیستم نیمه هادی، ثبات زیرساخت، حمایت دولت و فرصت های جامعه، تصمیم به احداث این تاسیسات در تیلور گرفته است. انتظار میرود پس از راه اندازی کامل این تاسیسات تراشه سازی، بیش از 2000 شغل با فناوری پیشرفته به طور مستقیم و هزاران شغل مرتبط دیگر ایجاد شود.

جزئیات بیشتر تاسیسات تراشه سازی سامسونگ

سامسونگ به عنوان بخشی از سرمایه گذاری مشترک خود در جامعه، به ایجاد یک مرکز مهارت سامسونگ برای منطقه مدرسه مستقل تیلور (ISD) کمک مالی خواهد کرد. تا به دانش آموزان کمک کند که مهارت های شغلی خود را توسعه دهند. همچنین گفته میشود سامسونگ فرصت های کارآموزی و استخدام را برای آنان فراهم خواهد کرد.

در اوایل سال جاری میلادی، TSMC، رقیب سامسونگ، ساخت و ساز را در کارخانه تراشه آریزونا خود آغاز کرده است. گفته میشود TSMC برای ساخت تاسیسات خود حدود 12 میلیارد دلار هزینه برآورد کرده است. TSMC ساخت تراشه هایی مبتنی بر فناوری فرآیند 5 نانومتری را از سال 2024 شروع خواهد کرد.

کینام کیم، نایب رئیس هیئت مدیره و مدیر عامل بخش راه حل های دستگاه های الکترونیک سامسونگ، در اظهار نظر در مورد تسهیلات آینده، گفت:

همزمان با تلاش ما برای ایجاد یک مرکز جدید در تیلور، سامسونگ در حال ایجاد زمینه برای فصل مهم دیگری در آینده ماست. با ظرفیت تولید بیشتر، ما قادر خواهیم بود که متناسب با نیاز مشتریان، خدمات بهتری ارائه دهیم. همچنین قادر خواهیم بود به ثبات زنجیره تامین نیمه هادی جهانی کمک کنیم. همچنین ما مفتخریم که سبب اشتغال زایی شده و از استعداد مردم خود حمایت میکنیم. علاوه بر شرکای خود در تگزاس، ما از دولت بایدن برای ایجاد محیطی که از شرکت‌ هایی مانند سامسونگ حمایت می‌کند سپاسگزاریم.