تاریخ عرضه وشایعه های جدید در مورد دوربین گوشی هواوی P40

انتظار می رود Huawei P40 بعد ازگذشت مدت کمی از اوایل سال 2020 به بازار عرضه شود و رونمایی از آن اتفاقی است که طرفداران دوربین گوشی های هوشمند هیجان خاصی برای آن دارند. زیرا میتوانند با این امر ورود (احتمالاً) یکی از بهترین دوربین های گوشی های هوشمند سال را جشن بگیرند. با این حال ، یک نشت جدید حاکی از آن است که P40 نمی تواند بهبودی آن چنانی در دوربین هواوی P30 ایجاد کند که انتظار آن را داشتیم.

این نشت ظاهراً از خط تولید هوآوی نشأت میگیرد ، و تصاویری از فضای دوربین در حال ایجاد را نشان می دهد و در بستر یکی از مهمترین رسانه های اجتماعی چینی Weibo به اشتراک گذاشته شده است.

تصاویر نشان دهنده ی یک دوربین نسبتا ساده است که انتظار میرود پشت هر گوشی پرچم دار قرار بگیرد و دارای فضایی فقط برای سه لنز دوربین میباشد. البته تصاویر به محض قرارگیری از خروجی های سایت Weibo  حذف شدند ولی قبل از آن چندین سایت از جمله GSM Arena موفق به ذخیره ی آنها شده بودند.

از نظر زمینه ، هواوی P30 با سه دوربین عقب همراه بود. یک دوربین اصلی که به همراه دوربین های تله فوتو و زاویه دید فوق عریض عرضه می شود. بنابراین به نظر می رسد که هواوی P40 دقیقاً همان تعداد لنزها و احتمالاً همان پیکربندی را داشته باشد و چندین منبع خبری از همین تعداد دوربین در P40 گزارش کرده اند. با این حال ، به چند دلیل ما قانع نشده ایم که این نشت منعکس کننده نهایی هواوی P40 ، باشد.

 معمای دوربین Huawei P40

مورد انتظارترین پیشرفت برای پرچم داران گوشی های هوشمند برندهای بزرگ ، تکامل در قسمت دوربین آنها میباشد. البته این تنها راه تکامل و پیشرفت نیست و عواملی چون ظرفیت بیشتر باتری ، پردازنده های پیشرفته تر و …نیز میتوانند دخیل باشند. اما دوربین بخصوص در گوشی هایی که طی سالهای گذشته خود را وسیله ای جذاب برای دوست داران و مشتاقان عکاسی به اثبات رسانده اند ، مهم ترین اصل به شمار می رود.

بنابراین بعید است که هواوی Huawei P40 به همان سه لنز و سنسور قبلی خود در پی سی قناعت کند. درعوض ، احتمالاً دلیل دیگری وجود دارد که فضای پشتی دوربین P40 فقط فضا برای سه اسکنر را در خود جای داده است.

اولین توضیح احتمالی این است که ، در حالی که Huawei P40 به سه دوربین عقب عرضه می شود ، ممکن است ، آنها از Huawei P30 بهتر باشند – شاید سنسورها وضوح بالاتری داشته باشند ، لنزهای تله فوتو از بزرگنمایی بهتر پشتیبانی کنند ، یا هر سه سنسور از فناوری RYYB هواوی استفاده کنند ، از آنجایی که هواوی P30 تنها دوربین اصلی خود برای استفاده از این امکان مجهز کرده بود ، این میتواند یک پیشرفت جالب و ملموس باشد.

البته نمیتوان به طور قطع به عکسهای منتشر شده اطمینان کرد ، این احتمال وجود دارد که دوربین های عقب بیشتری در هواوی P40 وجود داشته باشد ، زیرا شنیدیم Huawei P40 Pro دارای پنج دوربین عقب خواهد بود و به نظر می رسد که P40 تنها یک مورد کمتر داشته باشد ، نه دو مورد. زیرا اختلاف به این بزرگی بین دو گوشی معمولی و پرو بسیار دور از ذهن خواهد بود.

البته با فرض اینکه عکسها نیز مورد اطمینان باشند و در قسمت برجستگی پشت تنها برای سه دوربین جا داشته باشیم باز هم میتوان به وجود دوربین های بیشتری امیدوار بود. زیرا همه دوربین های عقب نیازی به قرارگیری در برجستگی ندارند. به عنوان مثال برای هواوی P30 Pro ، دوربین چهارم دقیقاً در خارج از برجستگی قرار داشت و این ممکن است در P40 نیز اتفاق بیفتد.

یک توضیح احتمالی دیگر نیز برای عدم اطمینان به عکسهای منتشر شده وجود دارد – این عکس و برداشتهای حاصل از آن میتواند  فقط یک اشتباه است. این تصاویر ، اگر واقعاً از یک خط تولید هوآوی باشند – می توانند از یک دستگاه دیگر Huawei باشند ، مخصوصاً یک تلفن پرچم دار بودجه ای مانند P40 Lite ، یک دستگاه نوا یا چیزی دیگر. قبل از این هم اشتباهاتی از این دست در برداشت خبر گذاری ها از نشت های موجود انجام شده و شاهد بودیم که روز رونمایی هواوی همه را شگفت زده کرده است.

با وجود تمام شایعات ما انتظار داریم Huawei P40 در چهارم ماه مارس 2020 با چهار دوربین عقب رونمایی شود. شما هم میتوانید برای اطلاع از جدید ترین اخبار درباره ی هواوی P40 و سایر اتفاقات دنیای موبایل با ما در سایت https://digiberooz.com/ همراه باشید.