اپلیکیشن‌های اپل واچ
بهترین اپلیکیشن‌های اپل واچ

اصلی‌ترین هدف اپل واچ در ابتدا این بود که با استفاده از نصب برنامه‌های اصلی روی آن شما بتوانید یک گوشی آیفون دوم که به مچ دستتان متصل می‌شود داشته باشید! اما با گذشت سال‌ها، این ساعت هوشمند تبدیل به ابزاری برای پیمایش میزان سلامتی و ورزش شما نیز شده‌است و شما می‌توانید با شناخت بهترین اپلیکیشن‌های اپل واچ بسیاری از کارهای روزانه خود را مدیریت کنید.

علاوه‌بر اپلیکیشن‌هایی که بطور پیش‌فرض روی خود ساعت نصب هستند، اپلیکیشن‌های کاربردی زیادی برای نصب روی این ساعت هوشمند طراحی شده‌اند.

طبق گفته تحلیل‌گر معروف، Ray Wang، “ساعت مچی برای راحتی بیشتر طراحی شده‌است. پس شما نباید زمان زیادی را برای کار با آن تلف کنید. در حقیقت این ساعت باید طوری طراحی شود که بتواند کارهای روزانه‌تان را سرعت ببخشد.”

وقتی اپل، اولین ساعت هوشمندش را در سال 2015 عرضه کرد، 3000 اپلیکیشن فعال برای دانلود به آن وجود داشت. این روزها این تعداد به بیش از 20000 رسیده است. ری‌ونگ افزود:” با اینکه در سال 2015 ساعت‌های هوشمند خیلی لوازم جانبی مورد تقاضایی نبودند، اپل واچ با ایجاد امکان چک کردن پیام‌ها، آب‌وهوا و… توانست جایگاه مناسبی بین مردم پیداکند.

در ادامه به بررسی بهترین اپلیکیشن‌های اپل واچ می‌پردازیم که البته برخی از آن‌ها در کشور ما در دسترس نیستند و کاربردی ندارند.

1- اپلیکیشن noise

اپلیکیشن نویز از اپلیکیشن های اپل واچ

اگر اپل واچ سری4 و بالاتر داشته باشید، با استفاده از اپلیکیشن نویز می‌توانید میزان صداهای موجود در اطرافتان را اندازه‌گیری کنید. اگر میزان نویز به حدی برسد که احتمال صدمه رسیدن به گوش شما وجود داشته باشد، این اپلیکیشن با ارسال یک هشدار شما را آگاه خواهدکرد.

2- اپلیکیشن cycle tracking

خانم‌ها می‌توانند از این اپلیکیشن برای نوشتن جزئیاتی در مورد سلامتی خود با مشخص کردن تاریخ، برای بررسی‌های بعدی یادداشت کنند.

3- اپلیکیشن ECG

اپلیکیشن ECG از اپلیکیشن های اپل واچ

اگر اپل واچ شما سری 4 و بالاتر باشد، می‌توانید از این اپلیکیشن برای بررسی کارکرد قلب و ضربان قلبی خود استفاده کنید که در صورت بروز هرگونه مشکل خود اپلیکیشن با اورژانس تماس خواهدگرفت. البته اپلیکیشن ECG در کشور ما قابل استفاده نیست.

4- اپلیکیشن news

اپلیکیشن news از اپلیکیشن های اپل واچ

این اپلیکیشن با انتخاب موضوع‌های مورد علاقه توسط شما، روزانه اخبار موجود در آن زمینه را به شما نمایش می‌دهد. اما اپلیکیشن news نیز در همه‌ی کشورها قابل دسترسی نیست.

5- اپلیکیشن breath

اپلیکیشن breath از اپلیکیشن های اپل واچ

اپلیکیشن breath روزانه یادآوری‌هایی برای تمرین‌های تنفسی دارد. به این صورت که تمرین‌هایی جهت تنفس درست و عمیق برای ریلکسی بیشتر در طول روز ارائه می‌دهد.

6- اپلیکیشن remote

اگر شما Apple TV داشته باشید، Apple Watch می‌تواند با اتصال به wifi مشترک با تلوزیونتان، به عنوان ریموت کنترل دوم برای شما کار کند.

7- اپلیکیشن camera

اپلیکیشن camera از اپلیکیشن های اپل واچ

شما نمیتوانید با Apple Watch خود عکاسی کنید اما با استفاده از این اپلیکیشن، ساعت شما قادر خواهدبود به عنوان ریموت کنترلی برای عکس گرفتن توسط گوشیتان عمل ‌کند. می‌توانید از آن برای گرفتن سلفی یا فیلم‌برداری از محیط بدون در دست گرفتن گوشی استفاده کنید.

8- اپلیکیشن Walkie-Talkie

این اپلیکیشن به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با افرادی که در نزدیکی شما بوده و اپل واچ و واکی تاکی دارند چت کنید. کافیست که یک دکمه را فشار داده و حرف بزنید و بعد همان دکمه را آزاد کنید تا بتوانید صدای طرف مقابل را بشنوید. البته این اپلیکیشن نیز در همه کشورها در دسترس نیست.

9- اپلیکیشن Voice Memos

اپلیکیشن Voice Memos از اپلیکیشن های اپل واچ

دقیقا مثل گوشی آیفون خود، می‌توانید با استفاده از این اپلیکیشن، صدای خود و محیط را ضبط کنید. اپل واچ شما به هرگوشی iosای متصل باشد، آن وویس‌ها به گوشی موردنظر انتقال پیدا خواهدکرد.

اگر شما هم از ساعت هوشمند اپل استفاده می‌کنید برای ما بنویسید که کدام یک از اپلیکیشن‌های اپل واچ برای شما کاربردی‌تر است.