شایعات گوگل پیکسل 6
بر خلاف شایعات، گوگل پیکسل ۶ پرو، از سرعت شارژ 30 وات پشتیبانی نمیکند

برخلاف شایعات منتشر شده، گوشی گوگل پیکسل 6 پرو در واقع با 30 وات شارژ نمی شود!

گزارشات اخیر حاکی از آنند که گوشی موبایل گوگل pixel 6 pro در مدت زمان نیم ساعت، حدود 50 درصد شارژ میشود. یک گروه به منظور سنجیدن صحت این مورد، دست به آزمودن این گوشی زده است. طبق بررسی های شکل گرفته، مشخص شده است که این گوشی در مدت زمان 30 دقیقه، تا 48 درصد شارژ میشود. در این میان، نکته تعجب برانگیز، این است که برای شارژ کامل این باتری 5000 میلی آمپر ساعتی، با یک شارژر 30 واتی، به حدود 2 ساعت زمان نیاز داریم.

بررسی های بیشتر در رابطه با باتری گوشی پیکسل 6 پرو

گروه Android Authority تحقیقات آزمایشگاهی گسترده ای در رابطه با چرخه شارژ گوشی پیکسل 6 پرو انجام داد. تحقیق شکل گرفته، به این صورت بود که در طی آزمایش، جریان واقعی شارژر ثبت میشد. به همین ترتیب مشخص میشد که قدرت شارژر در چه نقاطی، با جریان های پایین اعمال میشد. در واقع این تست اطلاعات بیشتری را در مورد سرعت واقعی شارژ گوشی pixel 6 pro نشان داد.

 شایعات گوگل پیکسل 6

کمپانی گوگل در این باره چه می گوید؟

قبل از رونمایی و حتی پس از آن کمپانی گوگل به هیچ عنوان صراحتی روی شارژ شدن گوشی پیکسل ۶ پرو با سرعت ۳۰ وات ندارد. فقط گوگل مدعی است شارژ گوشی پیکسل ۶ پرو با شارژر ۳۰ واتی در نیم ساعت، به پنجاه درصد میرسد. البته در تستهای صورت گرفته هم این مدعا تقریبا با میزان کمی اختلاف تصدیق میشود. مشکل اصلی و ایرادات وارده بر ادعای گوگل از سرعت شارژ شدن بین ۵۰ تا ۱۰۰ درصد شروع میشود. زیرا در این بازه سرعت شارژ به شدت افت کرده و ۵۰ درصد باقی مانده حدود یک ساعت و نیم زمان میطلبد. البته خود شرکت تولید کننده نیز از نتایج کاملا مطمئن نیست و مسئولیتی نیز از این لحاظ بر عهده نمیگیرد. چون ممکن است حتی در بازه ی ۵۰ درصد ابتدایی هم سرعت شارژ کاملا مطابق نباشد و بیش از نیم ساعت طول بکشد.

آزمایشات چه چیزی را نشان می دهند؟

گروه Android Authority تایید کرده است که هر دو گوشی پیکسل ۶ و ۶ پرو از حداکثر توان شارژ ۲۲ وات پشتیبانی میکنند. میانگین این قدرت شارژ نیز در هر دوره شارژ به ۱۳ وات میرسد. این آزمایش ها علاوه بر شارژر ۳۰ واتی Google، با چند آداپتور دیگر power delivery pps از نوع USB_C نیز انجام شده است.

 شایعات گوگل پیکسل 6

بررسی نموداری قدرت باتری پیکسل 6 پرو

در نمودار انرژی/زمان، می‌توانید ببینید که چگونه شارژ باتری به صورت مورب شروع به افزایش می‌کند؛ قبل از اینکه به تدریج به سمت علامت 100 کاهش یابد. خط آبی نشان می دهد که جریان در 22.36 وات قبل از کاهش به 15 وات، در محدوده علامت 40٪ به اوج خود می رسد. در حالی که حدود نیم ساعت طول می کشد تا نیمی از باتری شارژ شود، کمتر از یک ساعت و نیم طول می کشد تا بقیه ظرفیت باتری نیز شارژ شود. Android Authority اشاره می کند که پیکسل 6 پرو حدود یک ساعت طول می کشد تا 15 درصد آخرین ظرفیت باتری را پر کند.

 شایعات گوگل پیکسل 6

 شایعات گوگل پیکسل 6

گوگل در گذشته در رابطه با میزان قدرت شارژ باتری پیکسل ها، محافظه کارانه عمل می کرد. باتری پیکسل 6 پرو، با همان ظرفیتی که مثلاً سامسونگ گلکسی اس 21 اولترا (همچنین یک باتری 5000 میلی آمپر ساعتی) با شارژر 25 واتی خود شارژ می شود، سامسونگ اس 21 اولترا در عرض 30 دقیقه به 54 درصد می رسد؛ اما تنها در 1 ساعت و 11 دقیقه می تواند به طور کامل شارژ شود.

علل احتمالی ضعف باتری پیکسل 6 پرو

ممکن است سرعت پایین شارژ گوشی های پیکسل 6 پرو در راستای جلوگیری از داغ شدن گوشی باشد. اما Android Authority به احتمال دیگری اشاره می‌کند؛ ممکن است گوگل از باتری‌های ارزان‌ در تولید گوشی های سری پیکسل 6 استفاده کرده باشد.