بروز رسانی های جدید برای واتساپ در راه است.
بروز رسانی های جدید واتساپ

اکنون می توانید در میانه ی تماس های تصویری وارد گروه شوید

واتساپ بروز رسانی های جدیدی در مورد تماس های گروهی و اتصال به کامپیوتر ارائه می دهد.

پیام رسان واتساپ قریب به 2 میلیلرد کاربر در سطح جهان دارد. این پیام رسان جزء شایع ترین پیام رسان های مورد استفاده در ایران نیز می باشد. اغلب کاربران اما از کندی بروز رسانی های ارائه شده برای این پیام رسان شاکی هستند. حتی در مواقع عرضه ی بروز رسانی های مختلف نیز، بسیاری بر این باورند که بروز رسانی های ارائه شده هیچ گونه کاربردی ندارند. واتساپ به ظاهر از نارضایتی های کاربران  مطلع شده و سعی دارد، تکانی به خود دهد! در ادامه برای مرورو بروز رسانی های احتمالی واتس آپ با دیجی بروز همراه باشید.

تماس های گروهی واتساپ

طبق اخبار منتشر شده به نظر می رسد که واتساپ تغییراتی را در بخش تماس های گروهی انجام خواهد داد. کمپانی فیسبوک اعلام کرده قابلیت جدیدی برای این تماس ها در نظر گرفته است. به این صورت که از این به بعد می توانید در میانه ی تماس های ویدیویی وارد جمع دوستانتان شوید. واتساپ در وبلاگ خود در این مورد بیانیه ای منتشر کرده و خبر از تغییرات حذابی در این قسمت داده است.

ویژگی جدید به کاربران اجازه می دهد که به تماس های در حال اجرا اضافه شوند. افراد حاضر در مکالمه نیز می توانند در حین مکالمه از گروه خارج و بعد از مدتی به آن اضافه شوند. بنابراین دیگر نیازی به داشتن عذاب وجدان به دلیل قطع تماس تلفنی برای انجام کار های شخصی نیست. می توانید هر وقت که خواستید از گروه جدا شده و دوباره با یک کلیک ساده به تماس گروهی بازگردید. همچنین اگر به صورت اتفافی تماس وارده را رد کنید، در هر لحظه می توانید با ورود به قسمت تماس ها به گروه های فعال وارد شوید.

واتساپ پنجره ی تماس ها را نیز تغییر خواهد داد تا با ویژگی جدید هماهنگ تر باشد.

پشتیبانی همزمان از چند دستگاه

پشتیبانی چند دستگاهی واتساپ نیز دچار تغییرات خواهد شد. سابق بر این واتساپ گوشی هوشمندی که اولین بار برنامه بر روی آن اجرا شده بود را به عنوان منبع راستی آزمایی در نظر می گرفت. طبق این اصول حتی پس از اتصال موفقیت آمیز گوشی هوشمند با کامپیوتر، گوشی هوشمند بایستی همواره در دسترس می بود.

حال فیسبوک قصد دارد تا این سیستم امنیتی را مورد بازبینی قرار دهد. معماری جدید  این امکان را فراهم می کند که دستگاه های جفت شده می توانند مستقل از هم به فعالیت خود ادامه دهند. در حالی که هماهنگی خود را با گوشی هوشمند اولیه حفظ می کنند. سیستم چند دستگاهی جدید واتساپ از رویکرد گنجایش خروجی (fan-out) استفاده می کند. که به وسیله ی آن اتصال بین دو دستگاه با پیام های رمز گذاری شده صورت خواهد گرفت.

این ویژگی فعلاً بر روی نسخه بتای گوشی راه اندازی شده است. افرادی که عضو کانال بتا نیستند بایستی منتظر عرضه ی عمومی این نسخه از سوی فیسبوگ باشند.