بررسی مشخصات مربوط به تلویزیون هوشمند جی پلاس 55JU922
بررسی مشخصات مربوط به تلویزیون هوشمند جی پلاس JU92255

لوازم خانگی بخصوص تلویزیون ها از نظر تولید و فروش تغییرات بسیاری داشته اند اما شاید با حضور جی پلاس JU92255 بتوانید چالش های پیش رو را در نظر داشته باشید.

تلویزیون مورد نظر هوشمندی که از آن صحبت می شود، بدون قاب اولیه طراحی می شود. یعنی تمام تصویر را بر روی تلویزیون مشاهده خواهید کرد. در اطراف این تلویزیون حاشیه های باریکی را برای قرار گرفتن اسپیکر می بینید که البته بسیار نازک بوده و چندان به چشم نمی آید. تنها نقطه ضعف در طراحی به قسمت پایین تلویزیون باز می گردد که پلاستیک خشکی دارد.

کنترل های جی پلاس JU92255

تمامی تلویزیون ها از کنترل هایی برخوردار هستند. اغلب آنها یک کنترل دارند، اما در این تلویزیون دو کنترل دارید. یکی از آنها تمامی دکمه ها را بر روی خود دارد، اما دیگری تنها دکمه های اصلی را داشته و طراحی خلوت تری دارد. حتی این کنترل هوشمند با چند دکمه به عنوان یک موس قدرتمند هم کارایی دارد.

 راه های ارتباط با تلویزیون را می توان از طریق جایگاه مربوط به هدفون، اتصال از طریق یو اس بی، اتصال وای فای، کابل صدای اپتیکال، اچ دی ام آی و … برقرار نمود. این ارتباط ها پایا بودن و کوچک ترین اختلالی در آن راه ندارد.

هوشمند بودن تلویزیون را چگونه تحلیل می کنید؟

هوشمند بودن این تلویزیون به وجود سیستم اندرویدی نصب شده بر روی آن باز می گردد. در واقع این اندروید از نوع 6 است. شاید نسبت به سیستم عامل های کنونی کمی عقب تر باشد، اما نیازهای اولیه شما را برطرف خواهد کرد. قطعاً بر اساس تقضای بازار احتمال به روزرسانی آن وجود دارد.

در واقع شما می توانید چند برنامه اصلی همانند کافه بازار را بر روی آن نصب نموده و  از آن طریق کارایی این تلویزیون را بسنجید. از جمله بهترین برنامه هایی که می توانید بر روی تلویزیون خود نصب کنید، به اپلیکیشن های مخصوص فیلم باز می گردد. با فعال شدن آنها امکان برقراری ارتباط وجود دارد.

شما با این تلویزیون می توانید انواع مختلفی از فیلم ها را با فرمت های مختلف حتی 4 کا باز نمایید. حتی امکان پخش فایل های صوتی هم فراهم می شود. کیفیتی که برای صدا و تصویر از این تلویزیون پخش می شود بسیاری بالاست.

 متأسفانه از نظر طراحی مربوط به رنگ، تضاد رنگی  و… در این نسل از تلویزیون به خوبی عمل نشده و همچنان ضعف هایی مشاهده می شود. سعی کنید تا میزان نور را کمتر کنید. شاید برخی از رنگ ها با حالت طبیعی خود بنظر نیاید. همچنین طراحی به گونه ای بوده که میزان نور و تصویر در لبه ها را کمتر از حالت معمولی مشاهده خواهید کرد.

قدرت واقعی صدا را احساس خواهید کرد!

خروجی هایی که برای این تلویزیون هوشمند طراحی شده برای یک محیط بسیار بزرگ هم کارایی دارد. این بلندگوها ده ولت صدا دارند. شاید برای پخش صدای تلویزیون و فیلم این صدا مناسب باشد، اما کارشناسان از مناسب نبودن آن برای موسیقی خبر می دهند.