بررسی اختصاری از نوت بوک Inspiron 15 7000
بررسی اختصاری از نوت بوک Inspiron 15 7000

شاید به جرأت بتوان گفت که یکی از بهترین های بازار که به تازگی هم از آن رونمایی شده با نام نوت بوک Inspiron 15 7000 معرفی می شود.

شرکتی که چنین نوت بوکی را عرضه داشته با نام شرکت دل می باشد. همانطور که می دانید این شرکت در بین برندهای موجود یکی از برترین ها به شمار می رود که تاکنون شکایاتی از آن صورت نگرفته است. این خود نشان دهنده عملکرد بسیار عالی مربوط به شرکت مربوطه می باشد. اما این بار با رونمایی از بوت بوک خود شاید بازار را به حیرت وا داشته است. 

یکی از بهترین تفاوت هایی که برای این نوت بوک در نظر گرفته اند در خصوص جداسازی آن است. البته جداسازی در قطعات مربوط به سیستم سخت افزاری مدنظر قرار دارد که می تواند در سریع ترین زمان ممکن انتقال قطعات را میسر سازد. شما میتوانید تمامی اجزایی که از آن را برای حافظه سیستم خود می خواهید در دسترس قرار دهید و از این بابت هم اطمینان حاصل کنید. در لپ تاپ برای دوستداران ارتقاء این امکان در نظر گرفته شده است.

از نظر ساختار اصلی آن می توان گفت که جنس اصلی بدنه از نوع آلومینیومی می باشد. مدلی که برای این محصول از آن استفاده شده آلیاژ منیزیوم بوده و در خصوص کیفیت آن هیچ شکی وجود ندارد. حتی برای باز کردن لپ تاپ خود و بررسی ظاهری قطعات آن نیازی نیست که به خود زحمت فراوانی دهید. در حقیقت می توانیم این نکته را مدنظر قرار دهید که با یک ابزار ساده هم امکان پذیر خواهد بود.

برای رم دستگاه خود می توانید اسلات های متنوعی داشته باشید که در این مدل از دو نوع آن کمک گرفته می شود. با توجه به دوکاناله بودن رم موردنظر این انتظار می رود که رم معمولی نبوده و سرعت انتقال داده ها هم در آن بالاتر از حد انتظار خواهد بود. از نظر میزان ضخامت و اندازه آن عدد  1.98 را اشاره نموده اند.  وزن اصلی برای حمل 1.8 کیلوگرم می باشد که در نتیجه در بین دستگاه های موجود سنگین نیست.

صفحه کیبوردی که بر روی آن قرار دارد به خوبی طراحی شده و شما نمی توانید انتظار خستگی را در زمان کار کردن و حتی تایپ کردن با آن داشته باشید. بنابراین با خیالی آسوده می توانید به راحتی تغییرات را بر روی آن اعمال کنید. همچنین این انتظار را  داشته باشید که تایپ سریع در صرفه جویی زمان مؤر خواهد بود. از بهترین بخش های دیگر آن می توانیم به مورد تاچ آن هم اشاره کنیم که هم بزرگ و هم سریع و با قابلیت های فراوانی همراه است.  

شاید دقت رنگ در این محصول کمی متغیر باشد اما در مقابل این محدوده ی رنگی در فضای اصلی رنگی آن از نوع ادوب به 74 و در  فضای sRGB به 98 درصد می رسد. با توجه به دقت پایینی که برای رنگ ها مورد بحث و بررسی قرار دارد در رابطه با عملکرد ضعیف این محصول در زمان اصلاح تصویر خواهد بود. بنابراین نمی توانید انتظار یک فوتوشاپ حرفه ای را داشته باشید. 

باتری که در آن بکار رفته می تواند تا حدود 4:40 دقیقه شارژ را در درون خود نگهداری نماید. همچنین خصوصیات گرافیکی آن خبر از آن می دهد که شما می توانید بازی ها با گرافیک بالا را بر روی این سیستم نصب نموده و از عملکرد آن راضی باشید. اما این موضوع بدین معنا نیست که بازی های بسیار سنگین را به راحتی نصب و بازی کنید.