Face iD با ماسک
باز شدن Face iD با ماسک در نسخه بتا iOS 15.4 فعال می شود

با نسخه ی بتا iOS 15.4 می توانید Face iD خود را با ماسک باز کنید

همانطور که شاهد بودید در اوایل این هفته، اپل نسخه های iOS 15.3 و iPadOS 15.3 را برای گوشی های هوشمند و تبلت ها عرضه کرد. طبیعیست که هم زمان با عرضه ی نسخه ی جدیدی از یک سیستم عامل، نسخه ی بتایی برای سیستم عامل بعدی نیز عرضه شود. گزارشات جدید حاکی از آنند که نسخه ی جدیدی از سیستم عامل اپل به صورت آزمایشی با نام های iOS 15.4 و iPadOS 15.4 برای آیفون ها و آیپدها به زودی عرضه خواهد شد. این نسخه از سیستم عامل برای برخی از کاربران به صورت آزمایشی عرضه می شود و در صورت تایید به صورت عمومی منتشر خواهد شد. قابلیت جدید این نسخه باز شدن Face iD با ماسک و عینک است که در ادامه به توضیح آن میپردازیم.

نسخه ی بتای iOS 15.4 و iPadOS 15.4 قابلیت های جذابی را به همراه دارد. برای مثال یکی از این قابلیت ها امکان باز شدن فیس آی دی (Face iD) هم زمان با پوشیدن ماسک است. همانطور که میدانید باز شدن Face iD با ماسک، ممکن است کمی با مشکل مواجه شود. بدیهست که برای رفع مشکلات مذکور، اپل باید قابلیت های خاصی را در نظر بگیرد.

باز شدن Face iD با ماسک در iOS 15.4 و iPadOS 15.4

باز شدن فیس آیدی با ماسک قابلیت جذابی است که کاربر میتواند بدون ماسک در تنظیمات فیس آیدی چهره ی خود را ثبت کند. با این تفاوت که این بار باید گزینه ی Use Face iD with Mask را فعال نماید.

Face iD با ماسک

پس از فعال کردن گزینه ی مذکور، کاربر برای باز شدن قفل گوشی با فیس آی دی، هم میتواند ماسک داشته باشد و هم بدون ماسک قفل گوشی را باز کند.

قابلیت باز شدن قفل گوشی با عینک طبی و آفتابی در iOS 15.4 و iPadOS 15.4

اپل علاوه بر کار بر روی قابلیت باز شدن قفل گوشی با Face iD، بر روی قابلیت دیگری نیز کار میکند. گویا در نسخه های آتی از سیستم عامل iOS، عینکی ها و یا افرادی که از عینک طبی استفاده میکنند، میتوانند گوشی خود را با Face iD باز کنند. البته در حال حاضر در صورتی که حین فرایند تنظیم فیس آی دی، عینک داشته باشید طبیعتا در بازکردن قفل گوشی با عینک مشکلی رخ نخواهد داد. با قابلیت جدیدی که اپل قرار است آن را توسعه دهد، میتوانید بدون عینک، فیس آیدی خود را فعال کرده و با عینک طبی، آیفون و یا آیپد خود را باز کنید.

Face iD با ماسک

البته بهتر است توجه کنید که افزودن عینک طبی در طی فرایند احراز هویت چهره کاربر ضروریست. نکته ی قابل توجه این است که برای باز کردن فیس آیدی، هم زمان با عینک و ماسک، تجزیه و تحلیل چشمان کاربر ضروری است. بنابراین قابلیت مذکور نمیتواند از عینک های آفتابی پشتیبانی کند. چرا که عینک های آفتابی به دلیل داشتن لنزهای خاص، از تشخیص دقیق چشم های کاربر توسط سنسور Face iD جلوگیری میکند. پس در طی فرایند احراز هویت، بهتر است هر نوع عینکی که روزانه از آن استفاده میکنید را اضافه نمایید.

قابلیت Universal Control در نسخه ی iPadOS 15.4

قابلیت جدیدی نیز با عنوان Universal Control در iPadOS 15.4 دیده خواهد شد. این قابلیت جذاب، کاربر را قادر می سازد تا به صورت هم زمان با یک ماوس و کیبورد چندین مک بود و آیپد را به صورت هم زمان کنترل کند.

Face iD با ماسک

بهتر است توجه نمایید که برای اجرایی شدن قابلیت مذکور، می بایست مک بوک‌ها سیستم عامل نسخه ی macOS Monterey 12.3 را بر روی خود داشته باشند.

قابلیت های جذاب و جدید در نسخه های بتای iOS 15.4 و iPadOS 15.4

علاوه بر قابلیت های مذکور، نسخه های بتا iOS 15.4 و iPadOS 15.4 از ایموجی های جدیدی و جذابی نیز بهره می برند. آیپدها نیز از ویجت Apple Card و قابلیت دیگری برای تنظیم میزان نور صفحه کلید بهره می برند. همچنین تنظیم دامنه ی ایمیل خود آیپد به صورت سفارشی در کنار دسترسی آسان به SharePlay نیز به این نسخه اضافه خواهد شد.

Face iD با ماسک

شیوه ی آپدیت iOS 15.4 و iPadOS 15.4 و فعال کردن استفاده از Face iD با ماسک

در صورتی که قصد دارید تا به صورت آزمایشی قابلیت های جدید را بر روی آیپد و یا آیفون خود نصب کنید؛ می بایست دستگاه هوشمند خود را از
طریق لینک بتای اپل ثبت نمایید. پس از ثبت دستگاه خود از طریق لینک مذکور، آپدیت جدید به شکل خودکار برایتان ارسال می شود. بنابراین میتوانید پس از دانلود آن را نصب نمایید. نحوه ی نصب و راه اندازی “باز شدن قفل با فیس آیدی” نیز از طریق مسیر زیر، پس از دریافت آپدیت امکان پذیر است.

Settings > Face ID & Passcode > Use Face ID With a Mask