باتری جدید شیائومی
باتری جدید شیائومی با 10 درصد ظرفیت بیشتر و فناوری پیشرفته

باتری جدید شیائومی با 10 درصد ظرفیت بیشتر و نظارت پیشرفته معرفی شد

طبق اطلاعات فاش شده از شیائومی آن هم در اکانت رسمی در ویبوی خود، باتری جدید این کمپانی در حال ساخت می باشد. گروه تحقیق وتوسعه ی شیائومی در حال کاربر روی این باتری می باشند. با وجود لاش های بسیار این تیم امیدواریم تا در سال 2022 باتری مذکور روانه ی بازار شود. در ادامه به توضیحات کلی در مورد این باتری میردازیم.

با توجه به اطلاعات جمع آوری شده توسط منبع gsmarena، این بار شیائومی توانسته است در ساخت باتری جدیدش از 3 برابر بیشتر از سیلیکون نسبت به باتری های دیگر استفاده نماید. افزایش استفاده از سیلیکون در این باتری جدید، می تواند ظرفیت آن را تا حدود 3 برابر افزایش دهد.

جدیدترین باتری xiaomi چه قابلیت هایی به ارمغان می آورد؟

این باتری در مقایسه با یک باتری هم اندازه، می‌تواند حدود 10 درصد میلی‌آمپر ساعت بیشتری را جابجا کند. همچنین با یک بار شارژ، به کاربرش 100 دقیقه زمان بیشتری برای کار را می دهد. فناوری نوع بسته بندی نیز در این باتری  اصلاح شده است. بسته بندی جدید کارایی از بابت میزان فضای اشغال شده را بسیار بهبود بخشیده است. همچنین در این باتری، PCM (ماژول مدار حفاظتی) در زاویه 90 درجه قرار گرفته است و دیگر صاف نمی باشد و در نهایت باعث می شود تا این باتری با وجود ظرفیت بیشتر، فضای کمتری اشغال نماید.

باتری جدید شیائومیعلاوه بر این، شیائومی باتری جدید را به یک تراشه ی سنجش سوخت مجهز کرده است. این تراشه ی سوخت سنج با تکیه بر الگوریتم‌های پیشرفته، باعث بهبود ایمنی و افزایش طول عمر سلول‌های باتری می شود. علاوه بر آن در طی شارژ شبانه این باتری دچار مشکل نخواهد شد.

در این حالت با شارژ بیش از حد باتری، آن هم زمانی که گوشی برای مدت طولانی به برق متصل است عملکردش دچار مشکل نخواهد شد. برخی از شایعات نیز نشان می دهد که این باتری میتواند دمای خود را کنترل نماید. کنترل دما با استفاده از سنسورهای اضافی انجام خواهد گرفت. البته همانطور که همه می دانیم، باتری های لیتیوم یونی چندان علاقه ای به گرما ندارند. با این حال، نمی توان گفت که Xioami دقیقا چگونه قرار است دمای باتری را کنترل کند.

زمان تولید باتری های جدید شیائومی

اولین زمان پیش بینی شده برای تولید انبوه این باتری ها آن هم توسط شیائومی قرار است در نیمه ی دوم سال 2022 باشد. لذا بایستی منتظر خبرهای تکمیلی از این شرکت قدرتمند باشیم.