بازگرداندن فید زمانی اینستاگرام
اینستاگرام به دنبال بازگرداندن فید زمانی خود در سال 2022 است

بازگرداندن فید زمانی اینستاگرام در سال 2022

به نقل از Digit، گویا در سال 2022 قرار است اینستاگرام سیاست الگوریتمی خود را کنار گذارد. جایگزین این سیاست الگوریتمی، قرار است فید زمانی باشد. آدام موسری مدیرعامل اینستاگرام، اظهار نمود که قرار است رویه ی جدیدی یعنی بازگرداندن فید زمانی اینستاگرام در نمایش پست های اکسپلور را اتخاذ نماید.

آیا از نگاه کردن به پست های دارای رتبه بندی الگوریتمی اینستاگرام خسته شده اید؟

همانطور که میدانید از سال 2017 که اینستاگرام فید زمانی را حذف کرد، سیاست الگوریتمی را جایگزین آن کرده بود. این الگوریتم بر پایه ی سلایق کاربران عمل می نمود. یعنی پست هایی برای کاربران نمایش داده می شد که کاربر قبلا آن ها را سرچ یا پسندیده بود و به آنها علاقه نشان داده بود. بر طبق این خبر جدید قرار است این قابلیت در سال 2022 حذف شود. در صورتی که اینستاگرام این خبر را عملی نماید، نمایش پست ها در اکسپلور اینستاگرام بر پایه ی زمان انتشار آن ها خواهد بود نه علاقه ی کاربر.

آدام موزری مدیر عامل اینستاگرام و بازگرداندن فید زمانی اینستاگرام

در جلسه استماع سنا در ایالات متحده، آدام موزری اظهار داشت که اینستاگرام در حال کار بر روی گزینه هایی است که به کاربران این امکان را می دهد که به جای الگوریتم، بین فید زمانی سوئیچ کنند. گویا قرار است در اینستاگرام به صورت دستی تعیین کنیم که نمایش پست ها در اکسپلور بر حسب الگوریتم اینستاگرام باشد یا بر حسب فید زمانی.

البته در رابطه با جزئیات این خبر اطلاعات چندانی در دسترس نمی باشد. اوایل سال 2022 می توانیم اطلاعات بیشتری دریافت کنیم.

بازگرداندن فید زمانی اینستاگرامفیسبوک نیز فید زمانی اینستاگرام اجرا می کند

اخیرا فیسبوک فید زمانی را از پلتفرم خود حذف نموده است. این امر منجر به بروز نوعی بی نظمی در نمایش محتوای فیسبوک شده بود. علاوه بر آن متا اعلام کرده بود که با عملی ساختن این ایده، در صورتی که کاربر محتوایی را نامناسب بداند و درخواست عدم نمایش بدهد، ممکن است دفعات بعدی دوباره محتوای مشابه ببیند. یعنی متا هرآنچه را که می خواهد برای کاربر نمایش خواهد داد.

توضیحات بیشتر در رابطه با اقدام عجیب اینستاگرام

بازگرداندن فید زمانی اینستاگرام تاکتیک موذیانه ای است که به افزایش اتاق های پژواک و تربیت جوانان رادیکالی دامن می زنند. یعنی اینستاگرام با نمایش هر نوع محتوا بدون در نظر گرفتن سیاست های مخفی سازی، به یک پلتفرم تفرقه انگیز تبدیل خواهد شد. گویا این احتمالات در جلسه ی استماع سنا مطرح شده بود اما متاسفانه اهمیتی یه این موضوع داده نشد. ترسناکترین پیامدی که با بازگرداندن فید زمانی اینستاگرام ممکن است رخ دهد، عدم وجود استقلال کاربر در انتخاب محتواهای مورد علاقه ی خود خواهد بود. یعنی متا آنچه را که فکر می کند برای کاربر بهتر است را به نمایش خواهند گذاشت.