ایرتگ اپل در رویداد بهراه معرفی شد

ردیاب هوشمند ایرتگ در رویداد اپل رونمایی شد

مدتی بود که شایعات مبنی بر ردیاب هوشمند اپل رو به افزایش بود. ایرتگ اپل یک ردیاب کوچک و ساده است که از امکانات جالبی بهره مند است. این ردیاب قابلیت ارسال موقعیت مکانی خود بوسیله ی باند فوق سریع را به اپلیکیشن Find My دارد.
نکته جالب درمورد این محصول بهره بردن از گواهی استاندارد IP67 است. پس این محصول در برابر نفوذ مایعات و گرد و غبار مقاوم است. اسپیکر داخلی برای ایرتگ تعبیه شده که یک قابلیت جالب در نوع خود است. همچنین برخلاف محصولات دیگر اپل، ایرتگ از باتری قابل تعویض بهره می برد. عمر این باتری به گفته بیش از یک سال است که فوق العاده به نظر می رسد. ایرتگ را می توانید با استفاده شکل های حکاکی شده شخصی سازی کنید. امکان انتخاب متن و 31 شکلک برای کاربران موجود است.

قابلیت های مختلف ایرتگ اپل برای ردیابی

ایرتگ می تواند به اپلیکیشن Find My که در آیفون های 11 و آیفون های 12 موجود است وصل شده و موقعیت مکانی دقیق خود را بر روی نقشه نشان می دهد. درصورتی که ایر تگ در محدوده ی آیفون باشد می تواند با اسپیکر خود کاربر را از مکان خود مطلع کند. در غیر این صورت ایرتگ با چیپ U1 خود و فناوری باند پیشرفته و فوق سریع خود در شبکه اپلیکیشن Find My قابل ردیابی خواهد بود.

نحوه عملکرد

این قابلیت که به گفته ی اپل Precision Finding نام دارد و برای انجام فعالیت ها از داده های مختلفی استفاده می کند. این داده ها که شامل ژیروسکوپ، شتاب سنج، AR Kit و البته دوربین است می تواند می تواند به شما در پیدا کردن ردیاب کمک کند. این ردیابی را می توان از طریق صدا، بازخورد لمسی و بازخورد تصویری انجام داد که برای کاربران مختلف کار با محصول را راحت تر می کند.

امنیت کاربران

به گفته ی اپل اطلاعات مربوط به ایرتگ رمزگذاری می شون تا از سوء استفاده سود جویان جلوگیری شود. درصورتی که ایر تگ شما گم شده باشد شما می توانید با استفاده از یک آیفون که دارای Find My است ایرتگ را بیابید. البته این درصورتی است که در کشور مورد نظر Find My و باند فوق سریع ممنوع نباشد.
ایرتگ می تواند درصورت جدا شدن ایرتگ از صاحب خود این محصول با استفاده از شبکه Find My قابل ردیابی است. این شبکه در حال نزدیک شدن به یک میلیارد دستگاه اپل است و می تواند سیگنال های بلوتوث ایرتگ های گم شده را ردیابی کرده و مکان را به صاحب فرد برگرداند. این تحرکات کاملا مخفی و ناشناس انجام می شوند تا امنیت کاربران به خطر نیافتد. شما می توانید جزئیات اپلیکیشن Find My را در mfi.apple.com مشاهده کنید.

سخن آخر

در آخر باید به لوازم جانبی گوناگون و متنوع اپل اشاره کنیم. برای مثال بند مخصوص و جاسوئیچی برند هرمس برای ایرتگ درنظر گرفته شده است. بند هرمس از چرم دست دوز ساخته شد که ظاهر بسیار زیبایی دارد. قرار است که ایرتگ در روز 10 اردیبهشت راهی بازار شود. قیمت درنظر گرفته شده برای ایر تگ 29 دلار است. البته با قیمت 99 دلار می توان یک پک چهارتایی ایرتگ خریداری کرد.