شارژر بی سیم
اپل همچنان روی شارژر بی سیم مشابه AirPower کار می کند

اپل همچنان روی شارژر بی سیم مشابه AirPower کار می کند

طبق گزارش‌های منتشر شده توسط fonearena، اپل در حال کار بر روی یک شارژر بی سیم مشابه AirPower است. بر اساس این گزارش، غول فناوری کوپرتینویی در تلاش است تا لوازم جانبی مانند شارژر چند کاربره تولید کند. شارژر چند کاربره مذکور می تواند به طور همزمان چندین دستگاه مانند آیفون، ایرپاد و اپل واچ را شارژ کند.

مارک گورمن در آخرین پست خبرنامه Power On خود در این باره نوشته است. گویا اپل در نظر دارد یک شارژ بی سیم فوق العاده ایجاد کند که متفاوت از MagSafe Duo موجود باشد.

شارژر بی سیم

توضیحات بیشتر

منبع موثق مذکور در ادامه می گوید که این شرکت همچنین در حال کار بر روی راه حل های شارژ بی سیم است آن هم به صورت شارژ در فواصل کوتاه و بلند. علاوه بر آن اپل آینده ای را تصور می کند که در آن هر یک از محصولات اصلی اش بتوانند یکدیگر را شارژ کنند. در ادامه متن اصلی افشای گورمن را می توانید مشاهده کنید.

“من فکر می کنم اپل هنوز در حال کار بر روی نوعی شارژر چند کاربره است تا بتواند نهایتا به آرزوی خود دست یابد. دلیلی وجود دارد که چرا اپل قصد داشت این دستگاه را در اوایل سال 2017 عرضه کند. همچنین معتقدم اپل در حال کار بر روی دستگاه های شارژ بی سیم آن هم در از فاصله کوتاه و بلند است و آینده ای را تصور می کند که در آن همه دستگاه های اصلی اپل بتوانند یکدیگر را شارژ کنند. گورمن می‌گوید آی‌پدی را تصور کنید که یک آیفون را شارژ می‌کند و سپس آن آیفون در حال شارژ ایرپاد یا اپل واچ است.”

در سال 2017، اپل اعلام کرده بود که قرار است شارژ بی سیم AirPower را هم زمان با  آیفون 8 و آیفون X عرضه کند. در آن زمان، این شرکت اعلام کرد که زمان عرضه ی آن در سال 2018 خواهد بود، اما در سال 2019، این شرکت پروژه ی شارژ بی سیم را لغو کرد. ممکن است در آینده ای نزدیک اپل موفق شود تا این ایده را عملی کند.