استفاده از شارژر USB-C به جای لایتینینگ
اپل مجبور به استفاده از شارژر USB-C شد!

اپل مجبور به استفاده از شارژر USB-C شد!

شایان ذکر است که اتحادیه اروپا در تاریخ 23 سپتامبر از تمام کمپانی ها درخواست کرده است که همه دستگاه ها اعم از گوشی های موبایل، تبلت ها و سایر دستگاه های الکترونیکی از شارژر USB-C بهره ببرند. ظاهرا در این راستا اپل مدعی بود که استفاده تمام کمپانی ها از شارژر تایپ سی و تغییر پورت های گوشی ها به درگاه USB-C نوآوری و خلاقیت را خفه میکند!

به گزارش gsmarena ساعاتی قبل، اتحادیه اروپا این ادعای اپل که استفاده از درگاه تایپ سی نوآوری را خفه میکند را رد کرد. و افزود این درخواست، یک استاندارد جدی است که به احتمال زیاد اجرایی خواهد شد.

استفاده از شارژر USB-C به جای لایتینینگ

ظاهرا استفاده تمام کمپانی ها از پورت USB-C برای سازندگان گوشی های اندروید مشکل ایجاد نخواهد کرد. زیرا این گوشی های موبایل مدت هاست که به درگاه تایپ سی مجهز میشوند. اما در این میان اپل با این درخواست، چیزهایی زیادی را از دست میدهد. همان طور که پیش تر هم برآورد شده بود، این قانون جدید حدود 1 میلیارد دلار برای کمپانی اپل هزینه بر خواهد بود.

لذا به همین دلیل است که بحث خفه شدن نوآوری را استدلال کرده و به پیش کشیده است. البته اتحادیه اروپا در پاسخ به این ادعای اپل بیان کرده است که اجرایی شدن این لایحه، امکان توسعه را فراهم می آورد.

جزئیات بیشتر

در مصاحبه ای که اخیرا صورت گرفته است، آنا کاوازینی ، نماینده پارلمان اروپا و رئیس کمیته حمایت از حقوق مصرف کنندگان، گفته است که: ” این پیشنهاد، دریچه ای را رو به آینده باز میکند. به این شکل که اگر در آینده استاندارد بهتری ظاهر شود، آن را هم تصویب میکنیم.” در حال حاضر دقیقا مشخص نیست که در این مرحله، روند حرکت به آینده به چه شکلی انجام خواهد پذیرفت. اما در این باب نکته مهم این است که اجرایی شدن این قانون، امکان توسعه بیشتر را فراهم می آورد.

استفاده از شارژر USB-C به جای لایتینینگ

در حال حاضر، شرکت اپل فقط برای گوشی های آیفون خود از درگاه اختصاصی Lightning استفاده می کند. در حالی که اکثر iPads و MacBooks به پورت شارژ USB-C مجهز میشوند. اکنون زمان آن فرا رسیده که اپل در تمام دستگاه های الکترونیکی خود از پورت USB-C استفاده کند.